R, 9.12.2022

Kristo Saage naasis tõsise korvpalli juurde

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Kristo Saage naasis tõsise korvpalli juurde
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reinar Hallikul on hea meel, et Kristo Saage (pildil) karjääri lõpus ka ilusas vormis mängida saab.
Reinar Hallikul on hea meel, et Kristo Saage (pildil) karjääri lõpus ka ilusas vormis mängida saab. Foto: Reinar Halliku Korvpallikool

Vanad mehed tõestavad, et vorm võib kõikuda, aga klass on igavene. Kristo Saage suudab jätkuvalt platsil asjad paika panna. Reinar Hallikul on hea meel, et Saage talle Iisakusse appi tuli. Endised Tarva mehed jälle koos platsil.

Reinar Hallik omanimelisest korvpallikoolist helistas ja kutsus ning 36-aastane Kristo Saage läkski Saku I liigasse püsima jäämise pärast heitlevale Ida-Virumaa meeskonnale appi.

Saage viskas avamängus Reinar Halliku Korvpallikooli / Iisaku gümnaasiumi värvides 28 punkti ja võttis neli lauapalli. Kodumeeskond alistas Iisakus liiga autsaideri SK Nord Aid / Cramo 98:74.

Reinar Halliku sõnul oli neil senise ameeriklasest tagamängijaga probleeme ja nad otsustasid tema teenetest loobuda, ja kuna Saage oli talle just mõned päevad varem helistanud, tekkiski mõte, et äkki vanameister tuleb appi.

“Ta on eesti poiss, tal on hästi palju kogemusi ja ta suudab väljakul kõik mehed õigetesse kohtadesse panna. Trennis sama moodi. Treeneri rääkimine on üks asi, nüüd on Kristo platsil, pall käes, ja ütleb, kes mida peab tegema – lõika sinna või küsi seal palli. Temast on juba selle vähese aja jooksul palju abi olnud,” rääkis Hallik.

Vana mängumehena ei taha Saage Halliku sõnul kindlasti mingist tasemest allapoole langeda ja treenib praegu usinalt. “Eks tal on seda sportlikku viha ja enda egole on ju valus, kui ilma trennita lähed ja kõik ei tule välja, nagu tahaks. Esimene liiga ei ole ka juba ammu selline nii-öelda õlleliiga, noored mehed jooksevad kiiresti ja tase on päris hea, mul endalgi ei ole kerge olnud,” ütles Hallik.

Treeneri rääkimine on üks asi, nüüd on Kristo platsil, pall käes, ja ütleb, kes mida peab tegema.

Reinar Hallik

omanimelise korvpallikooli eestvedaja Kristo Saage tegemistest

Võidumängus osales Reinar Halliku võistkonnas teinegi uustulnuk, 200 sentimeetri pikkune Eddie Dwayne Hunt juunior, kes kogus vahetusmängijana 14 punkti ja hankis seitse lauapalli. USA kodanik jõudis Iisakusse pärast vintsutavat reisi, nii et päris õiges löögihoos ei pruukinud ta veel olla.

Kristo Saage ise on oma come back’i kohta korvpalliliidu usutluses öelnud, et iga on juba selline, et kui ennast korrapäraselt ei liiguta, hakkab lisakilosid tulema. “Vorm pole muidugi enam sama, kui paar aastat tagasi Tarva eest meistriliigas mängides,” märkis Saage.

Meeskond​ Reinar Halliku Korvpallikool / Iisaku Gümnaasium peab järgneva üheksa päeva jooksul kolm kohtumist, nii et vanameistril koormust jagub.

Hallik näeb hooaja eesmärgina eelkõige liigasse püsima jäämist ja ideaalis väljalangemismängudele pääsemist, et noored mängumehed saaksid võimalikult palju kogemusi ja teadmist, mida tõsine korvpall tähendab.

Märksõnad
Tagasi üles