T, 31.01.2023

Liiklusolud muutuvad keerulisteks

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Liiklusolud muutuvad keerulisteks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keskpäeval muutuvad ilmaolud keeruliseks.
Keskpäeval muutuvad ilmaolud keeruliseks. Foto: Marianne Loorents

Riigi ilmateenistuse prognoosi kohaselt jõuab laupäeva keskpäeva paiku saartele lume- ja lörtsisadu ning tuisk, mis levib edasi mandrile ja tugevneb, teed muutuvad libedaks ja liiklusolud keerulisteks.

Laupäeva õhtuks tugevneb edela- ja lõunatuul, Ida-Eestis ka kagutuul puhanguti kuni 20, saartel ja läänerannikul 25 m/s. Lume-, lörtsisadu ja tuisk muutuvad tugevaks, lääne poole lisandub vihm.

Tiheda saju, tuisu ja tugeva külgtuule tõttu on liiklustingimused erakordselt halvad. Lääne-Eestis ladestub märg lumi traatidele ja on jäiteoht. Tormituul võib murda puid, põhjustada elektrikatkestusi ja häireid praamiliikluses.

Pühapäeva öösel püsivad rasked ilma- ja sõiduolud. Võimalusel tuleks vältida täna õhtul ja öösel liiklusesse minemist. Kuna pühapäeva hommikuks võib maha sadada kohati kuni 25 cm lund, võivad väiksemad teed olla hommikul sõiduautodele läbimatud.

Talvistel teedel on õige sõidukiiruse ja -stiili valimine eriti oluline. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Tuisusel maanteel liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida möödasõite.

Märksõnad
Tagasi üles