T, 30.05.2023

Rasketest ilmaoludest tingitud teehoolderežiim kehtib õhtuni

Veiki Ojaperv
, Tegevtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Teehooldusmasin.
Teehooldusmasin. Foto: Madis Veltman

Transpordiamet pikendas kogu Eestis riigimaanteedel laupäeval kehtima hakanud rasketest ilmaoludest tingitud erilist hoolderežiimi kehtivust pühapäeval kella 18-ni ning soovitab inimestel liiklemist võimaluse korral vältida.

Laupäeva õhtul fikseerisid ilmajaamad kuni 20 m/s ulatuvaid tuulepuhanguid koos tugeva tuisu ja lumesajuga. Teedele tekkisid tuisuvaalud, mille eemaldamine võtab hooldesõidukitel kaua aega, sest maha sadanud lumekogus on suur. Rasketest ilmaoludest tingitud eriline hoolderežiim tähendab, et teehooldajatel kulub hooldetöödeks rohkem aega kui tavaoludes.

Olukord liikluses on endiselt keeruline. Torm on küll vaibunud, kuid sadu jätkub suuremas osas Eestist vihma ja lörtsina, ida pool lumena.

Põhimaanteed on üle Eesti valdavalt lumised, lõiguti sõidujälgedes puhtad. Teed on kaetud sulast tingitud lumepudruga, mis muudab teeolud väga raskeks. Lääne-Eestis on teed paiguti vihmasaju tõttu lumest puhtaks sulanud ja asfalt märg. Kuna teetemperatuurid on enamasti miinuses, püsib libeduseoht kõikjal suur. Pärastlõunal läheb temperatuuri langedes sadu põhja poolt alates uuesti üle lumeks ning tuul tugevneb uuesti.

Raskete ilmaolude tõttu on paljud riigiteed väga lumised või kitsamalt lahti lükatud kui tavapäraselt. Kõikjalt on laekunud teateid lume tõttu läbimatuks muutunud teedest. Palju on tulnud teateid kõrvalmaanteedel lumme kinni jäänud sõidukitest. Kõige raskem on olukord Lääne- ja Ida-Virumaa kõrvalmaanteedel. Lumistel teedel liigeldes tuleb kindlasti arvestada oma sõiduki võimetega. Üle Eesti on tulnud teateid ka väiksematele teedele kukkunud puudest.

Transpordiamet soovitab liiklemist vältida. Kui sõitu hilisemaks ajastada pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil. Lubatud suurim sõidukiirus ei ole liiklejatele kohustuslik. Tuisusel maanteel liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ja vältida möödasõite.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles