N, 2.02.2023

Kohtu suure töökoormuse tõttu lükkub eksminister Marti Kuusiku asjas lahendini jõudmine edasi

Toomas Herm
, ajakirjanik
Kohtu suure töökoormuse tõttu lükkub eksminister Marti Kuusiku asjas lahendini jõudmine edasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 6
Marti Kuusik sai ministriametis olla vaid paar päeva, kui astus tema vastu alustatud kriminaalmenetluse tõttu tagasi.
Marti Kuusik sai ministriametis olla vaid paar päeva, kui astus tema vastu alustatud kriminaalmenetluse tõttu tagasi. Foto: Eero Vabamägi

Viru ringkonnaprokuratuur süüdistab eksminister Marti Kuusikut perevägivallas, kuid esimese astme kohus mõistis ta õigeks. Prokuratuur kaebas otsuse edasi Tartu ringkonnakohtusse, mis kavandas esialgu lahendini jõuda veebruaris.

Eile andis Tartu ringkonnakohus välja määruse, millega pikendas kriminaalasjas kohtulahendi tegemise tähtaega ja määras, et lahend tehakse teatavaks hiljemalt 4. märtsil. Ringkonnakohus põhjendas tähtaja edasilükkamist kriminaalkolleegiumi suure töökoormusega.

Viru maakohus mõistis mullu 28. mail Rakvere kohtumajas peetud istungil Marti Kuusiku kehalises väärkohtlemises õigeks ning tunnistas õigusvastaseks Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokuröri Ene Timmi jälitustoimingu loa.

Kohus, hinnanud kõiki tõendeid, leidis, et Marti Kuusikule süüks pandu ei ole tõendatud. Marti Kuusik ennast ise süüdi ei tunnistanud.

Ka kannatanu, eksabikaasa Karin Kuusik, ei ole Marti Kuusiku vastu süüdistust esitanud. Samuti ei ole ükski kohtuistungil üle kuulatud tunnistajatest näinud pealt seda, kuidas Marti Kuusik kannatanule kehavigastusi tekitas.

Nii Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Gardi Anderson kui ka kriminaalasja menetlenud vanemprokurör Sirje Merilo on varem Virumaa Teatajale öelnud, et neil on piisavalt tõendeid Marti Kuusiku süüdimõistmiseks.

Märksõnad
Tagasi üles