R, 19.08.2022

Valitsus kinnitas elutööpreemia laureaadid

BNS
Valitsus kinnitas elutööpreemia laureaadid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Arnold ja Ingrid Rüütel.
Arnold ja Ingrid Rüütel. Foto: Mihkel Maripuu

Valitsus kinnitas eile riigi teaduspreemiate tänavused laureaadid ning 40 000 euro suuruse elutööpreemia pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest pälvisid Ingrid Rüütel ja Ene-Margit Tiit.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna õnnitles kõiki preemiate saajaid ja tänas neid Eesti teadusse antud panuse eest. “Võimas ja aukartust äratav on elutööpreemia laureaatide poole sajandi pikkune töö teaduse tegemisel,” ütles Kersna

Ingrid Rüütel on eesti etnomusikoloogia rajajaid ja üks teenekamaid rahvamuusika uurijaid ning kogu folkloori uurimise pikaajaline ja ühiskondlikult mõjukas eestvedaja ja eestkõneleja. Ta on oma teadustöödes toonud esile eesti regilaulude viiside ning laiemalt soome-ugri rahvamuusika eripära, loonud eesti ja vadja regiviiside tüpoloogia ja andmebaasi, määratlenud eesti rahvalaulu kihistused ja etniliste suhete rolli nende tekkes; selle kõrval on ta uurinud rahvakultuuri ja etnilise identiteedi väljendusviise. Läbi aastakümnete on ta aktiivse väliuurijana talletanud tuhandeid rahvalaule ja osalenud mitme teadusfilmi tegemisel.

Märksõnad
Tagasi üles