E, 5.12.2022

Simuna talvesprindi parimad on selgunud

Vaata galeriist, kuidas lumerajal kihutati
Simuna talvesprindi parimad on selgunud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Simuna lumerajal peetud mõõduvõtus said motospordihuvilised harjutada tuleva nädalavahetuse rahvaralliks.
Simuna lumerajal peetud mõõduvõtus said motospordihuvilised harjutada tuleva nädalavahetuse rahvaralliks. Foto: Ain Liiva

Simuna lumerajal peetud mõõduvõtus said motospordihuvilised harjutada tuleva nädalavahetuse rahvaralliks. Üks kiiruskatse just Simunas sõidetaksegi.

Võistluste juht, tehniline kontrolör ja rajameister Väino Haiba rääkis, et läks eile hommikul juba kell pool viis lumerada lahti lükkama ning lõpetas keskpäeval. Pärast seitsme ja poole tunnist lumelükkamist otsustas ta, et rohkem seda tööd ette ei võta. Täna hakkas ta ise juba selles otsuses kahtlema.

Simuna lumerada on väga pikk, üle nelja kilomeetri, ja korralikult lai. Sõitjad kiitsid, et siin saab hästi gaasi anda. Enamasti jääb lume- ja jääradade pikkus alla kahe kilomeetri. Miks Simuna rada nii pikaks on kasvatatud? "Siis saab mitu võistlejat korraga rajale. Muidu üks mees sõidab ja 30 vahivad," selgitas Haiba. Simunas pääsesid võistlejad rajale minutiste vahedega. Selline korraldus sobis ka pealtvaatajatele – rajal kogu aeg midagi toimus.

Märksõnad
Tagasi üles