Belgia õhuväe piloodid teevad Eesti kohal madallende

Merly Raudla
Copy
Belgia õhuväe piloodid teevad madallende hävituslennukitel F-16.
Belgia õhuväe piloodid teevad madallende hävituslennukitel F-16. Foto: Kaitseväe Peastaap/baf/bart Rosselle

Õhuvägi annab teada, et 28. veebruarist kuni 5. märtsini teevad Eesti kohal madallende Ämari lennubaasis teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16. Lennukid lendavad üle Eesti madallennualadel ja mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad Edela-, Lõuna-, Ida- ja Kesk-Eestis mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) tööpäevadel kella 14.20–16 ja laupäeval kella 8.20–10. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppusteks ja harjutusteks, sealhulgas madallendudeks, kindlad osad oma õhuruumist. Muu hulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennuharjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Belgia õhuväelasid alustasid õhuturbemissiooni Ämaris 1. detsembril, mil Itaalia õhujõud andsid Balti riikide õhuruumi turvamise valvekorra üle. Belgia on varem Ämaris õhuturbemissioonil osalenud kahel korral: 2016. ja 2017. aastal.

Tagasi üles