P, 29.01.2023

Kiirtestimine koolides jätkub ka peale koolivaheaega

Eva Samolberg-Palmi
, peatoimetaja
Kiirtestimine koolides jätkub ka peale koolivaheaega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kiirtestimine koolides jätkub.
Kiirtestimine koolides jätkub. Foto: Sander Ilvest

Regulaarsel kiirtestimisel üldharidus- ja kutsekoolides on koolide turvaliselt avatuna hoidmisel endiselt tähtis roll. Praegustel ärevatel aegadel on veelgi olulisem võimaldada õpilastele kontaktõpet.

Haridus- ja teadusministeerium on koole alates eelmise aasta novembrist regulaarselt varustanud kiirtestidega. Ministeeriumi kriisijuht Rain Sannik ütles, et testide jäägid on praegu, mil algab uus testidega varustamine, kooliti väga erinevad. "On õppeasutusi, kus teste jagub peale koolivaheaega mitmeks nädalaks, aga ka neid, kellel testid on otsakorral," selgitas Sannik ja tõi esile, et riigi tugiteenuste keskuse (RTK) korraldatava hanke raames loodeti koolidele täiendavalt teste tarnida märtsi alguseks. "Paraku üks hankel osalenu vaidlustas hanke ning seetõttu ei ole olnud võimalik lepingut veel sõlmida. Loodetavasti saab vaidlustus peatselt lahenduse ja selle hanke raames saab teste hakata koolidesse viima siiski järgmise nädala lõpus."

Kuna koolide turvaliselt avatuna hoidmisel on kiirtestimine väga tähtis, leidis ministeerium seniks lahenduse, kuidas võimaldada kooliperede kaks korda nädalas testimist kohe peale vaheaega ka neis õppeasutustes, kus kiirtestide varu on lõppemas. Kui testid otsa saavad, on koolipidajatel või koolidel endal võimalik soetada kiirteste vajadusel kuni kaheks nädalaks. Ministeerium kompenseerib nende testide maksumuse koolipidajale peale ostu sooritamist.

Märksõnad
Tagasi üles