Kommentaar: peame toetama inimeste toimetulekut kriisiajal

, riigikogu liige, Keskerakond
Copy
Kaido Höövelson.
Kaido Höövelson. Foto: Meelis Meilbaum

Riigi majandusnäitajad on aastaid paranenud, kuid see ei saa olla siht omaette. Riigi heaolu tõus peab jõudma iga Eesti pere rahakotti ja toidulauale. Inimeste heaolu ja sotsiaalse turvatunde loomine ning toetamine on eeskätt olulised just kriisiajal.

Keskerakonna eesmärk on olnud partei loomisest alates majandusliku ja sotsiaalse kihistumise ohjeldamine, ebavõrdsuse vähendamine ning sidusa ühiskonna ehitamine.

Oluline on rõhutada ebavõrdsuse vähendamist just Ida-Virumaa mahajäämust arvestades, sest nimetatud piirkonnas on palgad olnud pikki aastaid Eesti ühed madalamad ja tööpuudus suurim.

Paraku on kiirenev hinnatõus toonud palju toimetulekuraskusi: kütus, elekter, gaas, teenused ja kaubad kallinevad pöörases tempos. See paneb kõige haavatavamad inimesed ja ettevõtjad majanduslikult veelgi keerulisemasse olukorda. Valitsus on astunud samme, et hinnatõusu leevendada, kuid sotsiaalse kihistumise vähendamiseks ja inflatsiooni tõrjumiseks peab töö jätkuma. Toetada tuleb eeskätt neid, kes kõige rohkem abi vajavad.

Tagasi üles