Sel nädalal harjutavad liitlased taas Eesti õhuruumis

Merly Raudla
Copy
Hävitajad. Foto on illustratiivne.
Hävitajad. Foto on illustratiivne. Foto: Kaitseväe peastaap

21.–27. märtsini teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende, Ämari lennubaasis teenivad Belgia õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16 ja Suurbritannia piloodid transpordilennukil A400. Madallennud toimuvad üle Eesti madallennualadel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad Edela-, Lõuna-, Ida- ja Kesk-Eestis mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) tööpäevadel kella 8–10 ja 14–17. Laupäeval toimuvad lennud kella 8–10. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppusteks ja harjutusteks, sealhulgas madallendudeks, kindlad osad oma õhuruumist. Muu hulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid tehakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Tagasi üles