Rakvere Võrkpalliklubi võitis põnevusmängus avakohtumise

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Rakvere Võrkpalliklubi on veerandfinaalis ühe võiduga peal.
Rakvere Võrkpalliklubi on veerandfinaalis ühe võiduga peal. Foto: Anu Raudsalu

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste meeste esimeses liigas alustati veerandfinaalmängudega.

Nagu varem kirjutatud, oli põhiturniiri lõpus suuremat sorti segadus põhiturniiril enim võite kogunud Tallinna Ülikooli mängude tühistamise ja tiimi kaheksandaks kukutamise ümber. Nii saidki nüüd selle juhtumi tõttu kokku põhiturniiri ootamatuks võitjaks kerkinud BMF / Rakvere Võrkpalliklubi ning just needsamad tallinlased.

Võrkpallisõprade seas juba tegelikuks finaaliks nimetatud vastasseisus peeti esimene kohtumine vastaste koduväljakul ja see kujunes tõeliseks põnevusetenduseks. Mitu geimi lõppes minimaalse kahepunktise vahega ja lõpplahendus selgus alles viiendas geimis, mille Rakvere võitis 15:8. Nüüd on tiimil n-ö edu sees ja laupäeval kell kaks pärastlõunal Rakveres Rahu hallis toimuva teise mänguga on võimalik taas ennast maksma panna.