T, 6.12.2022

Aprillist tõusevad erihoolekandetöötajate palgad

Merly Raudla
Aprillist tõusevad erihoolekandetöötajate palgad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hooldekodu. Foto on illustratiivne.
Hooldekodu. Foto on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

1. aprillist tõstetakse erihoolekandeteenuste hindasid, mis võimaldab tõsta ka erihoolekandetöötajate palku kuni 19 protsenti.

2022. aastal tõstetakse erihoolekandeteenuste maksimaalseid hindasid kahel korral: 1. jaanuaril ja 1. aprillil. Kuna erihoolekandeteenuste puhul on palgakomponent osa teenuse hinnast, on teenuste hindade tõstmise eesmärk eelkõige võimaldada erihoolekandeteenuse pakkujatel tõsta töötajate palkasid.

"Erihoolekande töötajate palkade tõstmine on meie jaoks väga oluline. Esiteks seetõttu, et teenuse pakkujatel oleks võimalik palgata väljaõppinud personali, kes soovib ka püsivalt tööle jääda. Teiseks tuleb väärtustada inimese panust haridusse ning väljakutseid täis töösse," rääkis sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ja lisas, et sellisel moel saavutatakse teenuse kvaliteet ning töötavad inimesed teevad professionaalsuse kõrval oma tööd ka rõõmuga.

Sotsiaalkaitseministri sõnul lubab psüühikahäirega kliendi heaolu ja iseseisva tegutsemise võimaluste laiendamine ka nende lähedastel teenuse kvaliteeti usaldada ja seeläbi rahuliku südamega tööelus osaleda.

Eestis on alates 2007. aastast tegutsetud selle nimel, et psüühikahäirega inimesed ei oleks enam ühiskonnaelust isoleeritud, vaid saaksid elada kogukonna keskel ja ise kogukonna ellu panustada ning võimaluse oma aja ja soovide üle ise otsustada. Suurenenud on ka toetavate teenuste osakaal. 13 aastat tagasi elas enamik erihoolekannet vajavatest psüühilise erivajadusega inimestest suurtes hooldekodudes, selliseid on nüüdseks alles jäänud veel vaid mõni.

Kevadel valmib sotsiaalhoolekande seaduse väljatöötamiskavatsus, mille eesmärk on muuta psüühikahäirega inimeste teenuste süsteem paindlikumaks, kättesaadavamaks ning jätkusuutlikumaks.  

1. jaanuaril tõsteti erihoolekandeteenuste maksimaalsete maksumuste palgakomponenti 2021. aasta eelarve vahenditest 2 protsenti ja 1. aprillil tõstetakse seda tervishoiuvaldkonna palgakokkuleppe alusel saadud reservist 5–17 protsenti.

Märksõnad
Tagasi üles