E, 29.05.2023

Lähema nädala jooksul korralikest külmakraadidest veel lahti ei saa

Merly Raudla
Facebook Twitter
Comments
Ilmateenistuse prognoosi järgi lähema nädala jooksul külmakraadidest veel lahti ei saa, kusjuures pakast võib tulla kümme kraadi ja enamgi. 
Ilmateenistuse prognoosi järgi lähema nädala jooksul külmakraadidest veel lahti ei saa, kusjuures pakast võib tulla kümme kraadi ja enamgi. Foto: Arvo Meeks

Ilmateenistuse prognoosi järgi lähema nädala jooksul veel külmakraadidest lahti ei saa, kusjuures pakast võib tulla kümme kraadi ja enamgi. 

Kolmapäeval jääb madalrõhkkond Venemaa põhjaaladele tiirlema ja suunab ka Läänemere äärde veel lumehooge: öösel on üksikuid sajuhooge, päeval laialdasemalt, aga lund lisandub siiski üsna vähe – orienteeruvalt 1–3 sentimeetrit. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Põhjakaarest saabunud külmas õhumassis langevad öised miinimumid 6–12 kraadini, tuulele avatud rannikul aga alla 5 miinuskraadi ei tule, päevased maksimumid tõusevad 0 kraadi ümbrusse.

Neljapäeval tõusva õhurõhu foonil saab ülekaalu kõrgema rõhuga vöönd ja kergeid lumehooge jääb vähemaks. Tuul rahuneb. Õhutemperatuur langeb öösel 5–12 miinuskraadini, päeval tõuseb vahemikku –2 kuni +3 kraadi.

Reedel tugevneb kõrgrõhkkonna mõju ja hoiab ka laupäeva suurema sajuta. Üksikud nõrgad lumehood siiski päris välistatud pole. Tuul on nõrk. Ööd on ikka külmad, minimaalne õhutemperatuur langeb 7–14 miinuskraadini, päeval tõusevad termomeetrinäidud –1 kuni +4 kraadini.

Öö vastu pühapäeva on kõrgrõhuvööndi mõjul selgema taevaga, rahulik ja karge ilm. Päeval suureneb põhja poolt madalrõhkkonna surve ja edelatuul tugevneb. Lisandub pilvi, millest tuleb lund ja lörtsi. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni +5 kraadi.

Järgmisel esmaspäeval laieneb Läänemere äärde madalrõhkkonna serv. Aeg-ajalt sajab lund ja lörtsi. Tuul pöördub lõunakaarde. Külma on 3–10 kraadi, päeval tõuseb temperatuur vahemikku 0 kuni +4 kraadi. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles