P, 29.01.2023

Juhtkiri: ohutult ja kiiresti Tallinnast Jõhvi

Virumaa Teataja
Juhtkiri: ohutult ja kiiresti Tallinnast Jõhvi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Virumaa Teataja.
Virumaa Teataja. Foto: Meelis Meilbaum

Transpordiamet kinnitas plaani, mille kohaselt hakatakse järgnevatel aastatel kavandama Haljala ja Jõhvi vahel kulgevat neljarealist maanteed. Kui taasiseseisvunud Eesti algusaastatel oli selge, et selliste megaprojektide jaoks raha lihtsalt ei jätku, siis viimased 15 aastat on selles vallas väga aktiivsed olnud. Alles vähem kui kaks aastat tagasi valmis Haljala–Rõmeda lõik, mis on siiani saanud vaid positiivset tagasisidet. Meie maakonna inimesed on kiitnud maanteeühendust pealinnaga ning eks see olegi üks tähtsamaid faktoreid juhul, kui elada Lääne-Virumaal ja töötada Tallinnas.

Arvestades raskeveokite liikluse tihedust, on Tallinna–Narva maantee neljarealiseks ehitamine isegi tähtsam kui Tallinna–Tartu maantee täies ulatuses neljarealiseks ehitamine. Just kaubaveokid on need, mis ühtlast liiklusvoogu häirivad. Ka on nendest mööduda raskem kui sõiduautodest. Sõmeru ristis jõuavad sellele maanteele aga Lätist Ikla kaudu tulnud ja Venemaale suunduvad veokid, Jõhvis liituvad veel Valga–Tartu kaudu liikuvad.

Ajakirjanikena märkame, kui palju liiklusõnnetusi Tallinna–Narva maanteel juhtub, kusjuures lõviosa neist toimub Haljalast ida pool ehk teelõigul, mis ei ole veel neljarealine.

Märksõnad
Tagasi üles