P, 29.01.2023

Sissetungimine alajaama põhjustas Kundas elektrikatkestuse

Sissetungimine alajaama põhjustas Kundas elektrikatkestuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eleringi Kunda alajaama kliendid jäid umbes pooleteiseks tunniks elektrita. 
Eleringi Kunda alajaama kliendid jäid umbes pooleteiseks tunniks elektrita. Foto: Ain Liiva

Pühapäeva õhtul tungiti Eleringi Kunda 110-kilovoldisesse alajaama ja sissetungija tegevuse tagajärjel jäid alajaamast elektri saavad Kunda piirkonna kliendid umbes pooleteiseks tunniks elektrita. 

Elering teavitas juhtunust politseid ja tegeleb juhtumi asjaolude väljaselgitamisega. Sissetungija motiivid pole selged. Samas viitab sissetungija tegevus sellele, et tegemist oli elektriseadmeid tundva isikuga ja tema tegevus oli sihipärane.

"Selline juhtum on viimaste kümnendite vaates pretsedenditu. Elering vabandab Kunda piirkonna klientide ees tekkinud ebamugavuste pärast. Arvestades tänast julgeolekupilti, palume inimeste abi. Kui märkate oma kodukohas võõraid inimesi toimetamas Eleringi elektri- ja gaasitaristu juures, palume selles kindlasti teavitada Eleringi. Needsamad alajaamad, liinid ja gaasijaotusjaamad hoiavad teie kodudes tuled põlemas ja toad soojad," rääkis Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Ebaseadusliku tegevuse märkamisel energiataristu juures palub Elering sellest teada anda telefonil 605 6825.

Elering haldab elektri ja gaasi ülekandevõrku. Elektri ülekandevõrk koosneb enam kui 5000 kilomeetrist kõrgepingeliinidest ja ligi 150 kõrgepingealajaamast. Eleringi hallatava gaasi ülekandevõrgu kogupikkus on ligi 1000 kilomeetrit, gaasivõrku kuulub 36 gaasijaotusjaama, kolm gaasimõõtejaama, kaks kompressorjaama ja üks gaasirõhu reguleerjaam.

Märksõnad
Tagasi üles