N, 30.06.2022

Kiriku torni kuldses munas oli saksakeelne sõnum minevikust

Kiriku torni kuldses munas oli saksakeelne sõnum minevikust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kiriku tornikupli renoveerimine jõudis sinnamaale, et tipus olnud kuldne rist ja muna toodi alla ning avati 1865. aastast pärit ajakapsel.
Kiriku tornikupli renoveerimine jõudis sinnamaale, et tipus olnud kuldne rist ja muna toodi alla ning avati 1865. aastast pärit ajakapsel. Foto: Marianne Loorents

Täna oli Haljala kiriku kogudusel väga tähtis päev. Kiriku tornikupli renoveerimine jõudis sinnamaale, et tipus olnud kuldne rist ja muna toodi alla ning avati 1865. aastast pärit ajakapsel.

Haljala Püha Mauri­tiuse koguduse hooldajaõpetaja Urmas Karileet keeras väga hästi säilinud metallist ajakapsli lahti ning harutas kirjarulli ümbert pakkepaberi ära. Ka kiri oli asjaosaliste sõnul üllatavalt hästi säilinud. Kollakaks tõmbunud tugevatel kirjapaberitel oli pikk saksakeelne kiri.

Haljala Püha Mauri­tiuse koguduse hooldajaõpetaja Urmas Karileet (paremal) keeras väga hästi säilinud metallist ajakapsli lahti ning harutas kirjarulli ümbert ära pakkepaberi. Scandec Ehitus OÜ juhataja Aivo Raud (vasakul) on võtnud risti ja kuuli restaureerimise omale südameasjaks ning teeb selle kogudusele kingitusena.
Haljala Püha Mauri­tiuse koguduse hooldajaõpetaja Urmas Karileet (paremal) keeras väga hästi säilinud metallist ajakapsli lahti ning harutas kirjarulli ümbert ära pakkepaberi. Scandec Ehitus OÜ juhataja Aivo Raud (vasakul) on võtnud risti ja kuuli restaureerimise omale südameasjaks ning teeb selle kogudusele kingitusena. Foto: Marianne Loorents
Märksõnad
Tagasi üles