E, 4.12.2023

"Virumaa suvesaund 2022": lähemalt žüriiliikmetest vol. 4

Mart Rauba
, ajakirjanik
Copy
Elisabeth Tiffany.
Elisabeth Tiffany. Foto: Mariia Mysina

Muusikakonkursile “Virumaa suvesaund 2022” saab lugusid saata kampaanialehel virumaateataja.ee/suvesaund. Aega on selleks 15. maini.

Konkursi Virumaa Suvesaund võitja selgitavad nii rahvahääletus kui ka kaheksaliikmeline žürii, mille moodustavad teravaimad pliiatsid ja kirkaimad kriidid kohalikust kultuuripinalist.

Kogu tänavuaastase žürii koosseis on kirjas kampaanialehel. Virumaa Teataja on alates konkursi välja kuulutamisest tutvustanud hindajaid lähemalt ja kahekaupa. Jäänud ongi veel kaks viimast žüriiliiget: Elisabeth Tiffany ja Kalvik.

Elisabeth Tiffany on tänavuse žürii noorim liige, kes on sellest hoolimata muusikamaastikul nii mõndagi saavutanud. Neiul on näiteks juba ilmunud enda produtseeritud soolo-EP “Cure me back”. Tema bänd Minimal Wind üllatas paljusid, kui võitis tänavusel Eesti Laulu konkursil looga “What to make of this” teise koha.

Elisabeth Tiffany on üles kasvanud Rakveres, alaliseks elukohaks on tal praegu aga hoopis Viljandi – seal õpib ta kultuuriakadeemias muusikaprodutsendiks. Eelmise aasta lõpul Virumaa Teatajale antud intervjuus ütles ta, et kunstis on eristumine kümme korda parem kui samastumine, aga seda kiputakse loometee alguses kartma. Seega, tema punktide võitmiseks peaks heliteos kõlama ennekõike värskelt.

Miks nõustusite Suvesaundi žüriiga liituma?

See üritus võib olla heaks hüppelauaks nii mõnelegi artistile. Suur rõõm on olla abiks karjääri alustavatele muusikutele ja innustada uusi pärle.

Nimetage enda muusikamaitse olulisemad kujundajad.

Mu sõbrad, Viljandi, kõiksugused faasid mu elus.

Mida soovite ja soovitate konkursil osalejale?

Oma muusika jagamise julgus on juba üks suurimaid võite, mida endale pakkuda suudad. Seega ära mõtle üle ega jää täiuslikkust otsima, muidu pidurdad protsessi!

Kalvik (paremal).
Kalvik (paremal). Foto: Erakogu

Kalvik on läbi ja lõhki Rakvere mees, kes tänaseks küll suuremasse linna kolinud, ent esindab oma loomingus julgelt kodulinna. Siinkohal pole tal midagi häbeneda ka, sest temale meelepärastes žanrites on Rakverel auväärne minevik. Kalvik on isikupärase kõlaga tech house’i ja garage’i kruttinud alates 1998. aastast. Tema loomingut on avaldatud hulgaliselt Lejal Genesi plaadimärgi alt. Juba loometee algusaastatel jõudsid tema lood ka Raadio 2 eetrisse, näiteks Raul Saaremetsa juhitud legendaarsesse õhtuse vööndi saatesse “Vibratsioon”.

Tema viimaseks stuudioalbumiks on 2018. aastal ilmunud “Kuidas me laivi tegime vol. 2” koos mõttekaaslase Leineriga, kelle lugu “Heat up” saavutas esimese Suvesaundi üld­edetabelis teise koha.

Nagu selgub ka tema lühiankeedi vastustest, on teda suuresti mõjutanud Chicago house-muusika. Tema punktid lähevad suure tõenäosusega loole, mis suudab nii pea kui ka ülejäänud keha mõnusalt nõksuma panna.

Miks nõustusite Suvesaundi žüriiga liituma?

On põnev, kui saab skeene üritustes kaasa lüüa. Ja kui korraldajate kamp on ka tegijad, siis kuidas saakski vastu panna?

Nimetage enda muusikamaitse olulisemad kujundajad.

Derrick Carter, Luke Vibert ning Lejal Genes ja Rakvere artistide looming.

Mida soovite ja soovitate konkursil osalejale?

Hakka kohe peale ja tee järjepidevalt tööd. Asi on seda väärt!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles