Kadrina raiesportlane jäi Kevadkarikal 14. kohale, ent võitis langetusvõistluse

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Evert Laupa võitis Tartus Kevadkarikal langetusvõistluse.
Evert Laupa võitis Tartus Kevadkarikal langetusvõistluse. Foto: Aldis Toome

Maamessil Tartus peeti raiesportlaste 28. Kevadkarikas, kus võistles 39 metsameest ja -naist Eestist, Lätist, Leedust ja Soomest. Kadrinast pärit Evert Laupa võitis esimesel päeval toimunud langetamisvõistluse, ent pidi teise päeva lõpuks leppima 14. kohaga.

Raiespordihooaja esimese võistluse karika võitis Jukka Perämäki Soomest, kes kogus viie ala kokkuvõttes maailmaklassist punktisumma 1680, talle järgnesid Jarro Mihkelson ja vanameister Taavi Ehrpais Eestist.

Reedel toimus langetusvõistlus, mille jaoks olid püstitatud 12-meetrised langetusmastid, imiteerimaks tavapäraselt metsas toimuvat langetusvõistlust. Laupäeval võisteldi saeketivahetuses, täpsussaagimises, kombineeritud järkamises ja laasimises. Evert Laupa lõpetas langetamisvõistluse ideaalilähedase tulemuse ehk 658 punktiga, kuid tegi teisel päeval viimasel laasimisvõistlusel määrava vea.

Timberstock OÜ-d esindav Evert Laupa võistleb raiespordis juba viiendat hooaega. Selle alani jõudis ta Luua metsanduskoolis õppimise kaudu. 2008. aastal võitis Laupa Eesti meistrivõistlustel juunioride arvestuses kolmanda koha. 2020. aastal tuli ta oma isikliku rekordiga Eesti meistrivõistlustel 10-ndaks. "Eestis on konkurents raiespordis väga tihe ja tase äärmiselt kõrge," tunnistas raiesportlane.

Raiespordivõistlusi on Eestis korraldatud alates 1970. aastast. Sama kaua on korraldatud ka maailmameistrivõistlusi, kust eestlastel hulganisti häid tulemusi koju toodud. Reeglistik ja tehnika on ajas muutunud, aga võistluste põhimõte on jäänud samaks – selgitada välja parimate kutseoskustega metsamehed.

Järgmine raiespordivõistlus toimub 11. ja 12. juunil Rakveres ehk samal ajal, kui peetakse Rakvere linna päevi.