L, 10.12.2022

Omniva kutsub postkaste korrastama

Eva Samolberg-Palmi
, peatoimetaja
Omniva kutsub postkaste korrastama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Omniva palub kevadise suurpuhastuse käigus üle vaadata ka postkasti olukorra. Pilt on illustreeriv.
Omniva palub kevadise suurpuhastuse käigus üle vaadata ka postkasti olukorra. Pilt on illustreeriv. Foto: Üllar Priks

Eestis on ligi 700 000 postkasti ja Omniva kutsub laupäevasel talgupäeval "Teeme ära!" üle vaatama ka oma kodu postkasti ning koristama selle ümbruse, et kirjad ja perioodikaväljaanded jõuaks turvaliselt kohale. 

Omniva kullerkanali ja postiasutuste üksuse juht Reet Pajus juhtis tähelepanu, et pärast pikka talve ja keerulisi ilmaolusid on just kevadel õige aeg vaadata üle oma postkast ja selle ümbrus. "Murdunud oksad ja muu risu on tihti talve jooksul kogunenud postkastide ümbrusse ja takistavad postikulleritel postkastidele ligipääsu. Puhasta postkasti juurde viiv tee ja ümbrus, tagamaks postikulleritele turvaline ligipääs. See teeb kullerite töö lihtsamaks ja kiiremaks," ütles Reet Pajus.  Omniva postkasti- ja kirjakastikanali juht Kati Miller soovitas üle vaadata postkasti seisukorra ja ka vastavuse ette nähtud parameetritele. "Veendu, et postkast on jätkuvalt töökorras! Selleks on oluline kontrollida, et postkastil kirjas olev tänava nimi ja number on selgelt loetav ning värv ei ole maha kulunud. Vajadusel värskenda uue värviga tänava nimetust ja numbrit, et postikuller teaks sinu aadressi ja oskaks tuua posti õigesti kohale." 

"Lisaks kontrolli, kas postkasti luuk on ikka töökorras ja põhi alt ära ei kuku. Kui postkast vajab välja vahetamist, siis Omniva kodulehelt leiad täpse info, milline peaks olema sobiv ja vastupidav postkast," lisas Miller.

Märksõnad
Tagasi üles