E, 26.09.2022

Vaktsineerimata eakatele saadetakse selgitav kiri

BNS
Vaktsineerimata eakatele saadetakse selgitav kiri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vaktsineerimine koroonaviiruse vastu.
Vaktsineerimine koroonaviiruse vastu. Foto: Mailiis Ollino

Sotsiaalministeeriumi ja tervisekassa koostöös saadetakse sel nädalal eakatele 15 000 vaktsineerimise vajalikkust selgitavat kirja. Kirjas selgitatakse kaitsepookimise vajadust, kuna koroona ohustab enim just eakaid.

Üle 60-aastaste seas on oht raskelt COVID-19-sse haigestuda kõige suurem ning seetõttu on vaktsineerituse taseme tõstmine selles vanuserühmas esmatähtis, teatas ministeeriumi pressiesindaja reedel. Haigus võib raskelt tabada ka kevadel või suvel ning praegu vaktsineerimiskuuri alustades on võimalik sügiseks kaitse kätte saada.

"Eakate vaktsineerimine on algusest peale olnud meie selge prioriteet ja selles vanuserühmas võib iga kaitsesüst päästa elu. Oleme võtnud eesmärgiks läheneda vanemaealistele võimalikult personaalselt ning nimelise kirja saatmine on üks neist viisidest, kuidas me seda teha saame," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Kirjad saavad 15 linna ja valla eakad Ida-Virumaal, Harjumaal, Lääne-Virumaal, Põlvamaal, Pärnumaal, Valgamaal ja Võrumaal. Just nendes maakondades on COVID-19-vastase vaktsiiniga hõlmatus kõige väiksem. Suur osa kirjadest saadetakse venekeelsetesse kogukondadesse ning kõik kirjad on kakskeelsed. Sihtrühmast jäeti välja Tallinna linn ja teised piirkonnad, kus on juba varem niisugust teavitustööd tehtud.

Lisaks sel nädalal postkastidesse jõudvatele kirjadele jätkub vaktsineerimata eakatele helistamine. Haigekassa lepingulised partnerid võtavad telefoni teel ühendust 60-aastaste või vanemate vaktsineerimata inimestega, et selgitada neile vaktsineerimise vajalikkust ja kutsuda neid vaktsineerima.

Koroonaviirus ohustab kõige enam eakate vanusegruppi, kus vaktsineerimine suudaks ära hoida rasket haiguskulgu ja surmasid. 2022. aasta esimese kolme kuu jooksul suri Eestis 525 COVID-19 haigusega inimest, kellest enamik olid üle 60-aastased. Tartu ülikooli matemaatilise statistika professori Krista Fischeri arvutuste kohaselt oleks täielik vaktsineeritus suutnud nende kolme kuu jooksul päästa 300–400 elu. Eestis on praegu umbes 20 protsenti üle 60-aastastest veel COVID-19 vastu vaktsineerimata.

Märksõnad
Tagasi üles