R, 9.12.2022

Kadrinas õpetatakse essee kirjutamise kunsti

Kärt Devaney
Kadrinas õpetatakse essee kirjutamise kunsti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Siret Campbell on üks Drakadeemia loovkirjutamiskooli alusepanijatest.
Siret Campbell on üks Drakadeemia loovkirjutamiskooli alusepanijatest. Foto: Erakogu

Tuleval neljapäeval, 12. mail kell 17 toimub Kadrina valla raamatukogus kirjandusklubi saalis essee kirjutamise koolitus. Juhendaja on Siret Campbell loovkirjutamiskoolist Drakadeemia.

Siret Campbell ütleb, et me kõik kirjutame midagi iga päev. Enamasti on tekstid praktilist laadi – saadame e-kirju, paneme arvamuse kirja, tähendame üles mõtteid või plaane. Kuna need on nii igapäevased asjad, ei pööra me suuremat tähelepanu sellele, kuidas neid tekste kirjutame.

“Kirjutamine aga on eelkõige mõtlemise vorm. Töötoas harjutame, kuidas minna kaugemale sellest, kuidas end tavapäraselt väljendame ja mida tavapäraselt enda ümber tajume. Kuidas näha end ümbritsevat uutmoodi? Milliseid vaatepunkte erinevatele nähtustele veel on,” räägib Campbell.

Töötoa peamiseks eesmärgiks on julgustada neid, kellele on kirjutamine suur ettevõtmine.

Kedagi ebamugavasse olukorda ei panda, aga avatus ja valmisolek on olulised.

Siret campbell, Drakadeemia koolitaja

“See teema on kesksemaid ja olulisemaid. Mina pakun harjutuste kujul välja mitmeid erinevaid variante selle tõrke ületamiseks. Töötoa lõpuks on igaühel mitte ainult üks, vaid loodetavasti isegi mitu võimalust, kuidas järgmisel korral kirjutamisega hõlpsamini algust teha,” julgustab Campbell.

Juhendaja rõhutab, et töötuba on praktilist laadi – kirjutamist ja arutlemist on palju. Seega osalema on oodatud need, kes on valmis kirjutama kohapeal, arutlema ja ehk ka mõnda enda töötoas kirjutatud teksti teistega jagama.

“Kedagi ebamugavasse olukorda ei panda, aga avatus ja valmisolek on olulised,” ütleb Campbell.

Koolitusele järgneb esseede kirjutamise konkurss, millest kokkuvõtted tehakse sügisel. Paremad märgitakse ära preemiaga ja “raiutakse raamatusse”.

Ehkki koolitus on osalejatele tasuta, on vajalik eelregistreerimine, sest kohtade arv on piiratud.

Esseekonkursi korraldavad Neeruti Selts, Kadrina kultuurikoda ja Kadrina valla raamatukogu. 

Märksõnad
Tagasi üles