R, 9.12.2022

Kaspars Stupelise paranenud ribid lubasid jõuda Eesti meistrivõistlustel poodiumile

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Kaspars Stupelise paranenud ribid lubasid jõuda Eesti meistrivõistlustel poodiumile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mehed on rahulolevad, sest tervis lubab jälle sõita.
Mehed on rahulolevad, sest tervis lubab jälle sõita. Foto: Erakogu

Karksi-Nuias sõideti Eesti motokrossi meistrivõistluste esimene etapp. Külgvankritega tsiklite klassis võistlev Viru-Nigula mees Gert Gordejev, kelle korvimehel lätlasel Kaspars Stupelisel paar nädalat tagasi maailmameistrivõistluste etapil kaks ribi katki sõideti, oli taas stardijoonel.

Meeskond finišeerus mõlemas sõidus kolmandana ja oli samal kohal ka võistluste kokkuvõttes. Teises sõidus oli küll kõva madin noorte lätlaste Daniels ja Bruno Lielbārdisega, kuid konkurendid suutsid siiski rünnakutele edukalt vastu seista ja nagu esimeseski sõidus taas teisena lõpetada. Esikolmik oligi mõlemas sõidus ühesugune, sõiduvõidud saavutas Eesti-Soome segapaar Kert Varik – Lari Kunnas, kusjuures Varik sai sõita oma kodurajal.

Maailmameistrivõistlustel avaetapi järel teist kohta hoidvad mehed tõestasid koduses konkurentsis oma kindlat liidristaatust, sest mõlemas sõidus tehti 11 lõpetaja hulgas vähemalt üks ring sisse kõigile peale esikolmiku sõitjate.

Gordejev ja Stupelis said sõitudega kinnitust, et vigastus on piisavalt paranenud ning laseb sõita. Nagu mehed varem lubanud olid, et minnakse järgmine päev ka Lätti sõitma, kui tervis vähegi lubab, nii ka tehti.

Sõitsime mõlemal päeval ja sõita täitsa kannatab, korra Kaspars manustas valuvaigistit, pigem see vahepealne paus jättis väikse jälje, aga muidu oleme täitsa okeid.

Gert Gordejev, krossisõitja, vigastuspausilt naasmisest

Läti meistrivõistluste etapp Apes kujunes analoogseks eelmisel päeval Karksi-Nuias toimunuga: taas tuli alla jääda noortele lätlastele Lielbārdistele. Sõidud vastavalt kolmandana ja teisena lõpetanud Gordejev ja Stupelis tõusid lõpuks hõbedaväärsele poodiumikohale.

“Sõitsime mõlemal päeval ja sõita täitsa kannatab, korra Kaspars manustas valuvaigistit, pigem see vahepealne paus jättis väikse jälje, aga muidu oleme täitsa okeid,” ütles Gordejev.

Mees selgitas ka nende üllatavalt kiirete läti poiste tausta. Tegemist on alles 15-aastaste kaksikvendadega, kes oma esimesed sõidud külgkorviga mootorrattal tegid juba viieaastaselt ja on sealtmaalt alates teadlikult pürginud motomaailma tippude poole.

Kevadtalvises laagris Itaalias olid nad näiteks koos Gordejevi ja Stupelisega hooajaks valmistumas. Kuigi taseme poolest võiksid poisid ka maailmameistrivõistlustel osaleda, saab siin takistuseks nende vanus või õigemini nende noorus.

Märksõnad
Tagasi üles