Sarjas “TV 10 olümpiastarti” selgusid finaali pääsenud koolid

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Palliviske võitjat Mirtel Merimaad autasustab olümpiavõitja Katrina Lehis.
Palliviske võitjat Mirtel Merimaad autasustab olümpiavõitja Katrina Lehis. Foto: Marko Mumm

Nelja üleriigilise üksikalade etapi vahel ära jagatud 32 ala on selleks aastaks läbitud ja parimad koolid, kes Rakveres toimuvasse mitmevõistluse finaali pääsesid, on selgunud. Viimasel osavõistlusel olid kavas pallivise, kettaheide ja pikamaajooksud.

Auhinnalaua juurde, kuhu kutsuti iga ala kuus paremat, oli Lääne-Virumaa noortest sportlastest asja neljal. Võitjaau teenisid välja põhi­alana edukalt ujumisega tegelev Rakvere reaalgümnaasiumi õppur Mirtel Merimaa, kes võitis vanemate tüdrukute palliviske (55.44), ja Simuna kooli poiss Kert Karm, kes oli kiireim nooremate poiste 1000 meetri jooksus (3.17,88).

Pjedestaali teisele astmele oli asja Arpo Vahulal, kes oli vanemate poiste arvestuses kettaheite teine tulemusega 44.46 ja palliviske viies (63.30). Viiendana lõpetas 1000 meetri jooksu Rakvere gümnaasiumi individuaalvõistleja Hendrik Hang (3.01,50).