N, 2.02.2023

Rakvere Tarva korvpallimeeskonna jätkamise kohal on murepilved

Rakvere Tarva korvpallimeeskonna jätkamise kohal on murepilved
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakvere Tarva eestvedajal Arnu Lippasaarel mõtteainet jagub.
Rakvere Tarva eestvedajal Arnu Lippasaarel mõtteainet jagub. Foto: Meelis Meilbaum

Kui Eesti korvpalli meistriliigas viimaseks jäänud, kuid vastavalt reglemendile liigas koha säilitanud Rakvere Tarva korvpallimeeskond jaanipäevaks peasponsorit ei leia, lõpetab klubi ilmselt tegevuse.

Meeskonnal pole praegu ei mängijaid, raha ega peasponsorit. Klubi eestvedaja Arnu Lippasaar ei taha teist korda sama reha otsa astuda, kuhu komistas eelmisel korral Tarva meeskonda omanud juriidiline keha. "Ma ei taha lõpetada võlgadega, ehku peale ja õhku kirjutatud lubadustega me järgmist hooaega ei alusta," lausus ta.

​Meeskonna senine peatoetaja Rakvere lihakombinaat ütles pärast juhtkonnavahetust Tarvale kindla ei – lõppenud hooajal vastavalt varasemale lepingule veel meeskonda toetati, kuid uuel mitte. "Peasponsori puudumisel on ka väiksemad toetajad äraootaval seisukohal," lausus Lippasaar. "Ma olen endale seadnud eesmärgi teema jaanipäevaks lukku saada. Kui selleks ajaks asjad kindlad pole, ei näe ma võimalust enam edasi rabeleda."

​Lippasaare sõnul ei võimalda korvpalliliidu reeglid võtta ka nii-öelda vaheaastat, mängida Tarvaga näiteks esiliigat, mis kulude poolest oleks palju odavam kui meistriliigas osalemine. "Kui me meistriliiga kohast loobume, siis peame alustama uuesti rahvaliigast, aga ma ei näe sellisel asjal mõtet," ütles ta. "Kui klubile loetud nädalatega peasponsorit ei leia, siis vähemalt mina klubi eestvedamisest loobun."

Suuremat abi ja tuge pole Tarvas saanud ka Rakvere linnalt. Omavalitsus on nimetanud küll kolm esindusvõistkonda, mida eelarvest toetatakse, ja üks neist on MTÜ Viru Bull kui korvpalli-Tarva omanik. MTÜ saaks linnalt tänavu 11 000 eurot, kuid Lippasaare sõnul see pisku meeskonda ei aita ja näiteks mullu toetas Vinni vald meeskonda suurema summaga kui Rakvere linn. "Korvpalli-Tarvas on ainuke Rakvere meeskond Eesti kõrgemates liigades kõikide sportmängude peale kokku," tõdes Lippasaar. "Kui linn meid jõulisemalt toetaks, annaks see sõnumi ka sponsoritele, et linnale on profivõistkond oluline."

Märksõnad
Tagasi üles