K, 1.02.2023

Lähipäevil on tulemas jahedad ja vihmased ilmad

Lähipäevil on tulemas jahedad ja vihmased ilmad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lähipäevil on tulemas jahedad ja vihmased ilmad.
Lähipäevil on tulemas jahedad ja vihmased ilmad. Foto: Urmas Luik

Ilmateenistuse prognoosi järgi on lähipäevil ees ootamas jahedad ja vihmased ilmad. Teisipäeval tuleb kuni 16 kraadi sooja. 

Öösel on pilves ilm. Lõuna-Eestist liigub tihe vihmasadu kiiresti põhja poole, kohati võib olla äikest. Puhub valdavalt kirde- ja idatuul 4–10, hommikuks tugevneb põhjarannikul puhanguti 15 m/s. Sooja on 8–12 kraadi.

Päeval on valdavalt pilves ilm. Sajab vihma, kohati on äikest. Tuul pöördub mandril idast ja kagust lõunasse ja edelasse, puhudes 6–11, puhanguti 15 m/s, saartel on ennelõunal põhjakaare tuul, pärastlõunal pöördub tuul edelasse, puhudes 5–10, ajuti kuni 15 m/s. Sooja on 11–16 kraadi.

Kolmapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Sajab vihma, võib olla äikest, pärast keskööd sadu kagu poolt alates lõpeb. Puhub lõuna- ja edela-, öö hakul Põhja-Eestis ka kagutuul 6–12, rannikul puhanguti 15, Liivi lahel kuni 17 m/s. Sooja on 7–11 kraadi. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja sajab hoovihma. Kohati on võimalik äike. Puhub lõunakaare tuul 4–10, ennelõunal puhanguti kuni 14 m/s, õhtu poole tuul nõrgeneb. Sooja on 15–19, sajupilvede all ja kohati rannikul 11 kraadi.

Neljapäeva öösel pilvisus tiheneb ja kesköö paiku jõuab Lõuna-Eestisse vihmasadu, mis levib kiiresti põhja poole, kohati on sadu tugev. Puhub idakaare tuul 3–9 m/s. Sooja on 8–12 kraadi. Päeva on pilves selgimistega ilm. Sajab vihma, õhtuks sadu Kagu-Eestis lakkab. Ennelõunal puhub muutliku suunaga tuul 1–7, pärastlõunal edelatuul 5–11, puhanguti kuni 16 m/s. Sooja on 11–16 kraadi. 

Märksõnad
Tagasi üles