R, 9.12.2022

Moonaküla Muusikaakadeemias valmib lõbus ja hariv laste laulukava

Eva Samolberg-Palmi
, peatoimetaja
Moonaküla Muusikaakadeemias valmib lõbus ja hariv laste laulukava
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Moonaküla Muusikaakadeemia.
Moonaküla Muusikaakadeemia. Foto: Vitali Denikin

Moonaküla Muusikaakadeemia (MMA) artistid pöörduvad oma järjekordse erikavaga nende sõnul kõige olulisema auditooriumi ehk laste poole. Uue kava esmaettekanne on kavas 10. juunil Vallimäe vabaõhukeskuse ringlaval, kus on Rakvere linna päevade raames toimuva põnnide paraadi lõpppunkt.

"Oleme teinud eeskavasid suvetuurideks, talvekuudeks, festivalideks, kalendritähtpäevadeks. Usume, et oleme nüüd valmis ka selliseks vastutusrikkaks väljakutseks," ütles MMA eestvedaja Peep Pihlak ning lisas, et üksikuid lastelaule on varemgi repertuaari pikitud ja need on pälvinud menu lisaks lastele naiste ja targemate meeste seas.

"Parimad laulud ongi need, millest võib leida väärt sõnumi mis tahes vanuses arukas inimene," võttis jutujärje üle MMA trio muusik Toomas Krall.

Uude laulukavasse valiti laulud, mis on muusikutele hinge jäänud enda lapsepõlvest, aga kõlab ka palu, mis on hästi tuntud just tänaste laste seas.

Nostalgiapooluselt tõi Pihlak näiteks Jaan Koha kirjutatud "Buratino laulu" ("Buratino koolitee"). "Põlvkonnad tulevad ja lähevad, aga Buratino jääb," juhtis ta tähelepanu pika ninaga puumehikese ajatusele.

Ühtlasi tuletavad Moonaküla moosekandid meelde, et selle pala laulis kunagi kuulsaks Ferdinand Veike, Virumaalt pärit ja Rakveres koolis käinud Eesti Riikliku Nukuteatri rajaja ning pikaaegne eesti nukuteatri arengu suunaja. "Meie akadeemiale on oluline osutada sellistele kultuuriloo tegelastele ja nende seotusele Virumaaga tähelepanu," märkis MMA trio kolmas liige, Rakvere teatri näitleja Margus Grosnõi.

Tänapäevaste n-ö lastehittide tuvastamiseks tegid Moonaküla akadeemikud asjakohase uurimistöö: küsitleti Rakvere lasteaedade pedagooge. Nii saadi repertuaari nii mõnigi laul, mida põnnide paraadi vahva seltskond saab rõõmsalt kaasa laulda.

Moonaküla Muusikaakadeemia on Rakvere äärelinnas pesitsev kodanikualgatuslik ühing, mis loodud sooviga hoida oma liikmetes head loomingulist energiat ning rõõmustada selle kaudu ka teisi sisukast meelelahutusest huvituvaid inimesi. Varem on akadeemia muusikud kogunud tuntust muusikakiirabi teenuse pakkumisega, mis oma paindlikkusega osutus menukaks just keerulistel koroonapiirangute aegadel. Samas on läbi aastate loodud regulaarselt ka mahukamaid programme, näiteks eelmisel suvel esineti menukalt erikavaga Viru Folgil.

Märksõnad
Tagasi üles