Galerii Teelt välja sõitnud autos hukkus kõrvalsõitja

Toomas Herm
, ajakirjanik
Copy

Pühapäeva öösel kella 23.45 ajal sõitis Haljala vallas teelt välja ja vastu puud sõiduauto Mazda, õnnetuses hukkus turvavööga kinnitamata 66-aastane kaasreisija.

Õnnetus juhtus Võle–Vanamõisa maantee 1. kilomeetril, kus sõiduautot Mazda 626 juhtinud 50-aastane mees ei tulnud auto juhtimisega toime – sõiduk kaldus vasakkurvis paremale poole teelt välja ning sõitis vastu puud.

Kokkupõrke järel hukkus sündmuskohal kaasreisija, 66-aastane mees, esialgsetel andmetel ei kasutanud ta turvavööd.

Kiirabi viis haiglasse kontrolli autot juhtinud 50-aastase mehe, politseil on alust kahtlustada, et ta ei olnud õnnetuse ajal kaine.  

Rakvere politseijaoskonna patrullpolitseiniku Tauno Vettiku sõnul oli öine liiklusõnnetus kahjuks üks nende hulgast, mis hüüdis tulles. "Pärast alkoholi joomist ei ole kellelgi rooli taha asja. Kui näete sellist käitumist pealt, tuleb anda endast parim, et inimest takistada, ning helistada numbril 112," rääkis Vettik. "Turvavöö kinnitamine sõiduautos on elementaarne ja õnneks valdaval osal inimestest täiesti automaatseks muutunud liigutus, mis võib päästa inimese elu," lisas Vettik.

Selleks et kõik õnnetuse detailid välja selgitada, alustab politsei kriminaalmenetlust.

Sündmuskoha vaatlus annab alust oletada, et auto tuli Vainupea poolt, ületas suurel kiirusel Haljala-Võsu maantee ja umbes saja meetri pärast sõitis vasakkurvis otse vastu ainsat paremal pool olevat puud.

Tagasi üles