Üheksa elukutseliste ja viis vabatahtlike päästjate võistkonda võtsid mõõtu mitut laadi päästeülesannetes. Elukutselised päästjad selgitasid välja parimad komandod neljal alal: kannatanute päästmises elumajast, sügavikust ja liiklusõnnetuse puhul ning kodunõustamises. Vabatahtlikud aga võistlesid omavahel kombineeritud harjutuses, tagala- ja ennetustöös.
Peakohtunik, Lääne-Virumaa päästepiirkonna juhataja Jaak Janno sõnas, et oli tore ühtse päästeperena jälle koos olla. "Kuna koos vabatahtlike päästjatega oleme ühtne päästevõrgustik ja meie eesmärk on koos luua turvalisust, kutsusime taas vabatahtlikke osalema kutseliste päästjate kõrvale omavahel mõõtu võtma," ütles Janno.
Peakohtunik rääkis, et võistlus oli tasavägine ning üles ehitatud reaalsetele olukordadele, mis omakorda aitas välja selgitada just parima päästemeeskonna. "Sel aastal erines võistlus eelmistest just selle poolest, et võistkondadele polnud ülesannete lahendamist ette antud ning meeskonnavanem pidi kohapeal olukorda hinnates võtma vastu otsused," sõnas Janno. Selline ülesannete lahendamine on võimalikult sarnane reaalse olukorraga, kus päästjatel on sündmuskohale jõudes toimuvast vaid esialgne info ja tegutsemise käik otsustatakse kohapeal.
Suitsu täis elumaja teiselt korruselt pidi ära tooma sinna lõksu jäänud inimese. Ennetustöö võistlusel tuli võistkonnal teha kodunõustamine etteantud kodukirjelduse põhjal. Täideti ka kodunõustamise ankeet. Sügavikust päästmise ülesanne nägi ette kannatanu väljatoomist maja keldrist. Suitseva mootoriga ebastabiilsest autost aga vajas pärast liiklusavariid päästmist veel üks kodanik.
Kombineeritud harjutuse puhul pidid vabatahtlikud päästjad reageerima väljakutsele: põles neljakorruseline elumaja. Tagalatöös aga tuli hoolitseda selle eest, et sündmuskohal oleks paigaldatud toiteliin.