P, 29.01.2023

Virumaa parimad päästjad on Väike-Maarjas ja Kadrinas

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Virumaa parimad päästjad on Väike-Maarjas ja Kadrinas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ida päästekeskuse eliitkomandoks tituleeritud Väike-Maarja komando nööripäästel.
Ida päästekeskuse eliitkomandoks tituleeritud Väike-Maarja komando nööripäästel. Foto: Päästeamet

Laupäeval selgitati Väike-Maarjas välja päästeameti Ida päästekeskuse eliitkomando 2022. Võistlustules olid nii Ida- kui ka Lääne-Virumaa päästjad. Eliitkomandoks tiitel tuli Väike-Maarjasse, vabatahtlike komandodest võttis Kadrina kaks pjedestaalikohta.

Üheksa elukutseliste ja viis vabatahtlike päästjate võistkonda võtsid mõõtu mitut laadi päästeülesannetes. Elukutselised päästjad selgitasid välja parimad komandod neljal alal: kannatanute päästmises elumajast, sügavikust ja liiklusõnnetuse puhul ning kodunõustamises. Vabatahtlikud aga võistlesid omavahel kombineeritud harjutuses, tagala- ja ennetustöös.

Peakohtunik, Lääne-Virumaa päästepiirkonna juhataja Jaak Janno sõnas, et oli tore ühtse päästeperena jälle koos olla. "Kuna koos vabatahtlike päästjatega oleme ühtne päästevõrgustik ja meie eesmärk on koos luua turvalisust, kutsusime taas vabatahtlikke osalema kutseliste päästjate kõrvale omavahel mõõtu võtma," ütles Janno.

Peakohtunik rääkis, et võistlus oli tasavägine ning üles ehitatud reaalsetele olukordadele, mis omakorda aitas välja selgitada just parima päästemeeskonna. "Sel aastal erines võistlus eelmistest just selle poolest, et võistkondadele polnud ülesannete lahendamist ette antud ning meeskonnavanem pidi kohapeal olukorda hinnates võtma vastu otsused," sõnas Janno. Selline ülesannete lahendamine on võimalikult sarnane reaalse olukorraga, kus päästjatel on sündmuskohale jõudes toimuvast vaid esialgne info ja tegutsemise käik otsustatakse kohapeal.

Suitsu täis elumaja teiselt korruselt pidi ära tooma sinna lõksu jäänud inimese. Ennetustöö võistlusel tuli võistkonnal teha kodunõustamine etteantud kodukirjelduse põhjal. Täideti ka kodunõustamise ankeet. Sügavikust päästmise ülesanne nägi ette kannatanu väljatoomist maja keldrist. Suitseva mootoriga ebastabiilsest autost aga vajas pärast liiklusavariid päästmist veel üks kodanik.

Kombineeritud harjutuse puhul pidid vabatahtlikud päästjad reageerima väljakutsele: põles neljakorruseline elumaja. Tagalatöös aga tuli hoolitseda selle eest, et sündmuskohal oleks paigaldatud toiteliin.

Ida päästekeskuse eliitkomandoks tituleeriti sel aastal Väike-Maarja, kellele järgnesid tasavägises võistluses Rakvere ja Narva meeskond. Parimaks vabatahtlike komandoks sai neljandat aastat järjest Kadrina, teise koha saavutas Mäetaguse ning kolmanda Kadrina teine vabatahtliku komando võistkond.

Vabatahtlike päästekomandode omavahelise mõõduvõtu võitnud meeskonna komandopealik Raido Nagel kiitis uut punktiarvestust, mis hoidis pinget üleval kuni kohtade väljakuulutamiseni. "Sel aastal ei olnud võimalik esimeste tulemuste teada saades kellelgi loorberitele puhkama jääda ja maksimaalne pingutus tuli teha ka viimases kontrollpunktis," ütles ta. Kindlasti tasub ära märkimist asjaolu, et võitnud komando meeskonna noorim liige oli vaid 15-aastane. Samuti jätkus Nagelil kiidusõnu pronksiväärilise Kadrina teise võistkonna kohta, mille meestel oli kõige vähem kogemusi väljakutsete osas, kuid teoreetiline tugev ettevalmistus aitas teha suurepärase tulemuse. Vabatahtlikele päästjatele pani auhinnatordid välja Pihlaka AS.

Üleriigilisele võistlusele, kus selgitatakse välja Eesti parim päästekomando, pääses lisaks esikolmikule edasi Kunda komando meeskond.

Märksõnad
Tagasi üles