Toilas ja Jõhvis peetakse raamatukogus dialoogi

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Raamatukogude aasta on täis huvitavaid ja kaasavaid ettevõtmisi.
Raamatukogude aasta on täis huvitavaid ja kaasavaid ettevõtmisi. Foto: Elmo Riig

Dialooginädal toob avalikud arutelud raamatukogudesse üle Eesti. 8. juuni kell 18 toimub Toila vallaraamatukogus dialoog "Raamatu(kogu)kond", 9. juuni kell 17.30 Jõhvi keskraamatukogus dialoog "Kuidas disainida Jõhvi linna?".

7.–9. juunil toimub raamatukogude aasta dialooginädal, millega kulmineerub teemaaasta raames algatatud koolitusprogramm "Kohalike dialoog kohalikus raamatukogus". Sündmuse eesmärk on tugevdada raamatukogude rolli kogukonnakeskustena.

Raamatukogude aasta projektijuhi Liina Valdre sõnul on raamatukogud muutumas üle Eesti järjest enam kogukonnakeskusteks. "Eestis on üle 800 raamatukogu, kusjuures paljudes kohtades ongi see kogukonnale üks vähestest ühistest kohtumispaikadest. Dialooginädalaga toetamegi raamatukogutöötajaid oskustega, mis aitavad kogukonna hoidmisele ja arendamisele kaasa," selgitas Valdre. 

Eesti Koostöö Kogu juhataja Kairi Tilga ütles, et 12 raamatukogutöötajat on läbinud raamatukogude aastal esimest korda ellu kutsutud koolituse ning omandanud kohalike vestluste käivitamise ja hea aruteluruumi loomise põhitõed.

"Dialooginädalal arutatakse näiteks selle üle, kuidas olla kriisideks paremini valmis, kuidas luua paremat linna, milline on parim noorte raamatukogu ja milliseid vestlusi üldse kogukonnad vajavad. Nende vestluste eesmärk pole leida kiiresti lahendus, vaid tuua inimesed kokku üksteist märkama ja kuulama," rääkis Tilga. 

Raamatukogude aasta ja projekt "Kohalike dialoog kohalikus raamatukogus" aitavad tugevdada raamatukogude rolli olla igas suuremas ja väiksemas kogukonnas just see koht, mis toob inimesed kokku maailma asju arutama.

Arutelud kohalikele kogukondadele olulistel teemadel toimuvad 12 raamatukogus üle Eesti.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles