Skip to footer
Saada vihje

Kahe uksega bussides võivad inimesed hätta jääda

Sellisest bussist saab väljuda ainult keskmisest uksest. Enne peab sohvrile oma soovist märku andma punasele nupule vajutades.

Nii jäi hätta üle 80 aasta vanune Mare (nimi muudetud – toim). Naine läks eelmise neljapäeva lõuna ajal Rakveres Rakvere–Kunda bussi peale, et sõita koju Arknale.

"Kui peatus hakkas lähenema, seisin bussijuhi kõrvale," rääkis Mare. Tema suureks imestuseks ei teinud sohver tast väljagi. Vähe sellest – roolikeeraja ei kavatsenudki Arkna bussipeatuse juures pidurit vajutada ega peatuda.

Naise pärimise peale tabas teda väidetavalt sohvri sõim. Bussijuht pahandas, et miks ta ukse juurde ei läinud. Mare meenutas, et kord oli temaga juhtunud, et soovitud peatuses buss jällegi ei peatunud. Siis küsis bussijuht, et kas naine ei oska lugeda. Sohver heitis talle ette, et Mare ei läinud keskmise ukse juurde ega vajutanud punast nuppu. "Mul ei ole bussis prille ja ilma nendeta ma lugeda ei näe," sõnas Mare.

Kui buss soovitud peatusest edasi sõidab, siis isegi kõige lühem peatuste vahe seab ebameeldivasse olukorda nooredki inimesed. Saati siis veel üle 80-aastase naise.

Rakvere–Kunda bussiliini teenindab GoBus. Ettevõtte Rakvere regiooni direktor Rein Kaljuveer selgitas, et bussijuht ei näe oma aparaadis väljujaid, kui nad on valideerinud pileti soodustusega. Bussijuht näeb sealt ainult neid peatustes väljujaid, kes on soetanud pileti raha eest.

Mis puudutab Mare juhtumit, siis Kaljuveeri sõnul on kõikides kahe uksega bussides üleval kirjad, et väljuda soovijatel palutakse vajutada punast nuppu. Ja kahe uksega bussides saab väljuda ainult sõiduki keskel olevast uksest, mitte esiuksest. Rakvere–Kunda liinil ongi ainult kahe uksega bussid.

Kaljuveeri sõnul kehtestas sellise bussist väljumise korra Põhja-Eesti transpordikeskus ajal, kui koroonaviirus oli haripunktis. See oli mõeldud bussijuhtide kaitseks, et nad reisijatega võimalikult vähem kokku puutuksid.

Kommentaarid
Tagasi üles