N, 2.02.2023

Galerii ⟩ Täna lehvivad raudteejaamades leinalindid

Toomas Herm
, ajakirjanik
Täna lehvivad raudteejaamades leinalindid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

"Ma ei unusta Sind!" on vaikiv mälestusüritus, mille raames seovad naiskodukaitse esindajad täna Eesti raudteejaamadesse leinalindid juuniküüditamise ohvrite ja kõigi repressioonide tõttu kannatanute mälestuseks. Sündmusega on hõlmatud 70 raudteejaama, kokku lehvib nendes 1630 meetrit leinalinte. Lääne-Virumaal said leinalindi Rakvere, Kadrina, Tapa, Lehtse, Kiltsi, Rakke ja Tamsalu jaam.

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on hirmutav, et 81 aastat tagasi toimunu ja tänase maailma vahele saab tõmmata paralleele. "Me ei tohi unustada, et minevikus toimunud koledused võivad taas korduda," sõnas ta. "Valus on kuulda lugusid ukrainlastest, kes on vägisi oma kodudest viidud ja läbi raskete emotsionaalsete ja füüsiliste vintsutuste jõuavad meie piirile, vaba maailma künnisele. Need on inimesed, kes ei soovi muud kui elada iseseisval ja vabal maal."

14. juunil 1941 küüditasid Nõukogude Liidu okupatsioonivõimud üle 10 000 eestimaalase, et likvideerida moraalne, füüsiline ja õiguslik vastupanu okupantide režiimile.

Märksõnad
Tagasi üles