R, 9.12.2022

Uhtna koolilapsed õppisid joonistama grafitit

Mart Rauba
, ajakirjanik
Uhtna koolilapsed õppisid joonistama grafitit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Uhtna sai grafiti töötoa käigus uue "lebolooma".
Uhtna sai grafiti töötoa käigus uue "lebolooma". Foto: PRTKR

Esmaspäeval said Uhtna põhikooli õpilased kätt harjutada aerosoolvärvide seinale pihustamises ning noortekeskuse taga asuv tühi hoone sai kaunistatud ühe värvika "lebolooma" pildiga.

Töötuba juhendas Kadrinast pärit grafitikunstnik PRTKR, kes jagas lastele praktilisi nõuandeid ja lasi neil ise tegutseda. Paaritunnise aktsiooni alguses tuli juttu tehnikast ja ohutuse tagamisest aerosoolvärvide käsitsemisel, kuid suurema osa ajast said lapsed praktiliselt tegutseda.

"Pigem taheti kohe asja kallale asuda. Küsimusi väga ei küsitud, kõik oli selge ja see väljendus ka nende tegudes, sest nad said ilusti hakkama," kiitis PRTKR töötoas osalenud lapsi. "Kõik läks plaanipäraselt ja jõudsime enne vihma valmis," lisas ta.

Uhtnas toimus grafiti töötuba koolilastele.
Uhtnas toimus grafiti töötuba koolilastele. Foto: Uhtna Noortekeskus

PRTKR-i ette tehtud piirjooned, mille lapsed värvidega täitsid, jätsid seinale siiski äratuntavalt meistri käekirjaga teose. Niinimetatud lebotavaid olendeid – nii loomi kui ka inimloomi – on PRTKR loonud alates 2012. aastast. Tellimustöödena valminud "leboloomi" leidub tänaseks üle Eesti nii eraomandil kui ka avalikus ruumis, nii siseruumides kui ka välisseintel. Lääne-Virumaal võime neid lõbusaid selle kohata näiteks Neeruti bussipeatuses, Rakvere põhikoolis ja Haljala spordipargi kõrval garaažil. Uhtnas oli üks PRTKR-i loodud "leboloom" juba olemas, täpsemalt 2018. aastast pärinev "leboorav," mis asub uue loomakese läheduses.

Märksõnad
Tagasi üles