Lääne-Virumaal ootab “Tagasi kooli” nädalal külalisõpetajaid 10 kooli

Põlula kool Rägavere vallas. FOTO: TEET SUUR/VIRUMAA TEATAJA

12.-16. märtsini toimuval "Tagasi kooli" nädalal ootab külalisõpetajaid koolitundi andma kümme Lääne-Virumaa kooli.

Sel aastal ootavad külalisõpetajaid Vinni-Pajusti Gümnaasium, Tudu Põhikool, Rakke Gümnaasium, Põlula Kool, Rakvere Reaalgümnaasium, Tamsalu Gümnaasium, Tapa Erikool, Rakvere Eragümnaasium, Rakvere Linna Algkool ning Rakvere Ametikool, kellest osadel on varasem positiivne kogemus “Tagasi kooli” algatuse raames koolitunde andvate külalisõpetajatega.

President Toomas Hendrik Ilvese sõnul on tegemist hästi toimiva algatusega, mis rikastab nii koolide õppeprogramme kui ka õppeasutustesse külalistunde andma minevaid inimesi. "Sellest võidab ühiskond tervikuna. Meil on palju andekaid kodanikke, kes saavad oma seni tehtuga inspireerida noori,“ ütles Eesti riigipea.

President Ilves lisas, et erilist heameelt teeb talle tänavuse "Tagasi kooli“ nädala teema, mis kutsub üles keskenduma põhjustele, miks on Eestis hea elada.

"Tagasi kooli" eestvedaja ja Noored Kooli programmi õpetaja Triin Noorkõivu sõnul on varasemad aastad näidanud, et paljud on algselt kõhelnud tunni teemavalikus.

"Julgustame kõiki jagama oma töö- ja elukogemusi ning arutlema koos õpilastega endale südamelähedasel ja harival ainesel. Kui siduda seda veel tänavuse "Tagasi kooli" nädala teemaga "100 põhjust, miks on Eestis hea elada", sünnib kindlasti väga põnevaid tunde,” ütles Triin Noorkõiv.

“Tagasi kooli” külalisõpetajaks saab registreeruda veebilehel http://www.tagasikooli.ee. Külalisõpetajatele on uksi avamas enam kui 150 kooli kõigist Eesti maakondadest, koolide nimekiri täieneb iga päevaga.

Tegemist on Vabariigi Presidendi ja Sihtasutus Noored Kooli algatus, mille eesmärk on tugevdada Eesti koolide ja ülejäänud ühiskonna koostööd. Ühiselt kutsutakse koolidesse üle Eesti tunde andma kõiki tegusaid kodanikke, lapsevanemaid, vilistlasi, üliõpilasi ja ka neid, kellel ei ole konkreetse kooliga veel vahetut suhet, ent kes soovivad seda luua.

Tagasi üles
Back