L, 10.12.2022

Baltoscandalil esietendub dokumentaallavastus Rakvere abiturientidega

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Baltoscandalil esietendub dokumentaallavastus Rakvere abiturientidega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Dokumentaallavastuse "Sihtkoht teadmata 12HMR" kaasloojateks ja etendajateks on Rakvere reaalgümnaasiumi vastsed vilistlased.
Dokumentaallavastuse "Sihtkoht teadmata 12HMR" kaasloojateks ja etendajateks on Rakvere reaalgümnaasiumi vastsed vilistlased. Foto: Mikk-Mait Kivi

Rakvere legendaarses ööklubis Carola valmib festivaliks Baltoscandal Liisa Saaremäeli ja Emer Värki dokumentaallavastus "Sihtkoht teadmata 12HMR", mille kaasloojateks ja etendajateks on Rakvere reaalgümnaasiumi vastsed vilistlased.

Lavastus "Sihtkoht teadmata 12HMR" toob publiku ette kirju koondportree noorte inimeste elust, kooli lõpust, lahknevate teede ristumiskohast, väikelinnas kasvamisest ja unistustest.

Etendajateks on oma ea eksperdid ehk Rakvere reaalgümnaasiumi abituriendid, kellega koostöös Liisa Saaremäel ja Emer Värk loovad ruumikogemuse, milles põimuvad dokumentaalne materjal ja selle fiktiivne tõlgendus. Lavastuse ruum on kohtumispaik noorte ja publiku vahel, et aktiveerida vastuoluline mälukeha, milles on nii ilu, arusaamatust kui ka torkavat teravust.

Idee teha festivali jaoks midagi kohaliku kogukonnaga tuli Baltoscandali kunstiliselt juhilt Priit Raualt. "Ma väga ootan Liisa Saaremäeli ja Emer Värgi lavastust noortega. Seda me keegi ei tea veel, mis sealt tuleb. Sellised lavastused peavad olema igal festivalil, et ma tean, millest ja miks seda tehakse, aga isegi mina ei tea, mis asi see täpselt on. Rakvere reaalgümnaasiumi lõpupidu toimub samas kohas, kus toimuvad etendused. Kuidas nad on seotud, seda näeme, kui lähme festivalile, kuigi pileteid sinna enam ei ole," rääkis Priit Raud.

Lavastuse "Sihtkoht teadmata 12HMR" esietendus on 6. juulil ning teine etendus 7. juulil, mõlemad on juba välja müüdud.

Rahvusvaheline etenduskunstide festival Baltoscandal toimub Rakveres 6.–9. juulini. Neli päeva tihedat programmi toob Rakvere linna tänavatele, teatri- ja spordisaalidesse ning isegi kaubanduskeskusesse esinejad Eestist, Euroopast ja kogu maailmast.

Märksõnad
Tagasi üles