R, 9.12.2022

Viru-Nigula vald võtab ette punamonumendid

Eva Samolberg-Palmi
, peatoimetaja
Viru-Nigula vald võtab ette punamonumendid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viru-Nigula vallavolikogu liige Uno Trumm.
Viru-Nigula vallavolikogu liige Uno Trumm. Foto: Marianne Loorents

Neljapäeval peetud Viru-Nigula vallavolikogu istungil esitas EKRE-t esindav volikogu saadik Uno Trumm volikogule ettepaneku moodustada vallavolikogu ja -valitsuse liikmetest komisjon, et selgitada välja valla territooriumil paiknevad punamonumendid, mälestustahvlid ja muud Eesti riigi suhtes vaenulikku ideoloogiat kandvad mälestusmärgid ning algatada nende likvideerimine ja/või teisaldamine vastavalt kehtivatele seadustele.

Enne oli ettepaneku tekst saadetud tutvumiseks volikogu fraktsioonidele ja vallavalitsusele. Laiem arutelu selles küsimustes tuleb volikogu augustikuisel istungil, kuid volikogu esimehe Riho Kutsari sõnul suhtusid volikogu komisjonid, mille istungitel ettepanekut tutvustati, algatusse soosivalt nagu ka volikogu fraktsioonide esindajad.

Vallavanem Einar Vallbaumi sõnul pooldab vallavalitsus ettepanekut ja juhul kui komisjon moodustatakse, esitab sinna liikmeteks oma kandidaadid. Ettepaneku tegija Uno Trummi hinnangul on praegu viimane aeg punamonumendid teisaldada ja nende alla maetute surnukehad inimeste kombel kalmistule matta.

Märksõnad
Tagasi üles