R, 9.12.2022

Gert Gordejev tegi elu parima MM-sõidu, kodune konkurent Kert Varik aga elusõidu

Lisatud teise sõidu tulemused
Gert Gordejev tegi elu parima MM-sõidu, kodune konkurent Kert Varik aga elusõidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gert Gordejev – Kaspars Stupelis lendavad Itaalias treeningul.
Gert Gordejev – Kaspars Stupelis lendavad Itaalias treeningul. Foto: Erakogu

Tartu lähistel Langel toimub täna külgkorviga tsiklite MM-etapp. Stardis on ka läänevirulane Gert Gordejev, kes koos lätlasest paarimehe Kaspars Stupelisega oli avasõidus kuues ja teises seitsmes. Võistluse järel muudeti ühe konkurendi tulemust ja nõnda sai Gordejev etapil viienda koha, Varik aga ülikindla võidu.

MM-võistlustel pole Gordejev nii kõrgel kohal varem finišeerinud.

Motopublik rõõmustas aga veelgi rohkem Kert Variku – Lari Kunnase saavutuse üle, kes said MM-võistlustel esimest korda sõiduvõidu ja olid teises sõidus teised – kokkuvõttes tähendas see ka etapivõitu. 

Gert Gordejev ütles, et asi oli esimeses sõidus ideaalist kaugel – start läks taas nässu ja avaringilt tulid nad alles 13-ndana. "Ei saagi aru, milles asi, no lihtsalt ei tule välja. Oleme harjutanud küll, aga no ei klapi," rääkis krossimees. "Ei teinudki enda arust mingit viga, aga ikka suure pundi keskel."

Esimene asi kahe sõidu vahel: riided seljast, sest on palav! Gert Gordejev ei pidanud elu parimat tulemust sugugi mitte ideaalseks soorituseks.
Esimene asi kahe sõidu vahel: riided seljast, sest on palav! Gert Gordejev ei pidanud elu parimat tulemust sugugi mitte ideaalseks soorituseks. Foto: Tauno Tihti

Aga kiirus oli hea, mida tõestab ka Gordejevi väljaütlemine. "Koduetapp, palju publikut ja pöidlahoidjaid, aga ma kahjuks ei näinud neid. Kogu aeg oli tegemist, vaja kellestki mööda sõita, ei jäänud ringivaatamiseks mahti."

Rada olevat läinud sõidu teises pooles üsna käest ja teine start võib seetõttu tulla raske. "Väga sügavad ja auklikud sooned tekkisid," selgitas Gordejev. "Põhilisse sõidusoonde hakkas juba kinni jääma. Ei tea, kas korraldaja nüüd lükkab rada siledamaks või mitte, eks enne järgmist starti soojendusringil näeb."

Pärast seda, kui teise sõidu võitja Etienne Bax sai reeglite vastu eksimise eest karistada (miinus 10 kohta), läks Varikule kirja kaks sõiduvõitu ja Gordejevile kaks kuuendat kohta, mis etapi kokkuvõttes andis läänevirulasele viienda koha.

Märksõnad
Tagasi üles