R, 9.12.2022

Eisma sadam ehitas kogukonnale korvpalli- ja tenniseväljaku

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Eisma sadam ehitas kogukonnale korvpalli- ja tenniseväljaku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eisma spordiväljak ootab liikumissõpru.
Eisma spordiväljak ootab liikumissõpru. Foto: Jaak Jalakas

Eisma sadama kõrval avati korvpalli- ja tennisemänguks sobiv täismõõtmetega väljak, katteks igati tänapäevane tartaan.

Broneerimissüsteemi veebi ülessaamisega läheb aega võibolla nädalake, siis peaks see toimima. Praegu käib broneerimine telefoni teel või meilitsi sadama e-posti aadressil. Idee järgi peaks uus rajatis olema kohalikule kogukonnale ja ka suvistele supelsakstele soovi korral kasutatav, mitte ainult sadama klientidele mõeldud.

Mõte rajada spordiväljak hakkas asjaosaliste peas idanema mõni aasta tagasi, kui sadamaga seotud perekond Pedaja kutsus sihitult aega veetvatele korvpallihuvilistele poistele appi peaaegu naaberküla elaniku korvpallitreener Raivo Tribuntsovi. Kadrina Karude meeskonda eest vedava mehe sõnul oli esmamulje tollastest oludest pehmelt öeldes hale: suvalise tolmuse platsi ääres oli veidi lääbakil korvikonstruktsioon ja kogu lugu.

Sadama juhataja Tiiu Pedaja sõnul tekkis idee sadama poole pealt, et oleks sadamat külastavatel turistidel kohapeal rohkem tegevust maismaal, sest see muudaks sadama turistidele atraktiivsemaks. Kuna suviti on Eismal avatud purjetamiskool nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele, saab ka selle tegevusi uute võimalustega mitmekesistada.

Pedaja ütles, et põhiline impulss just korvpallist lähtuv plats ehitada tulenes eelkõige Raivo Tribuntsovist. Neli suve tagasi tekkinud plaan suveks maale kupatatud ja valdavalt nutiseadmes istuvatele noortele alternatiiviks trenne tegema hakata oli ennast õigustanud.

”Ja kuna naaberkülas Karepal on olemas nii äge treener, kes jõuab, viitsib ja tahab, mõtlesimegi, et see täitsa väärib paremat platsi. Sai otsustatud, et kui teeme, siis teeme juba sellise korraliku väljaku, kus saab professionaalsel tasemel korvpalli mängida, samuti tennist, ei tahtnud sellist mentaliteeti, et küla värk, käib kah kuidagi,” rääkis Pedaja. Lastelaagrites osalejatel on nüüd olemas ka võimalus sulgpalli ja võrkpalli mängida.

Küsimusele finantseerimise allikate kohta vastas Pedaja: “Finantseeris MTÜ Eisma Sadam, kes siis valdavalt on perekond Pedaja ehk siis mina ise. Aitas ka EAS (ettevõtluse arendamise sihtasutus), kus oli suurem projekt sadamate arendamiseks nime all “Jahisadamate rahvusvahelise konkurentsivõime arendamiseks”.”

Sadama juhataja sõnul sattusid nad selle projektiga küll suurde jamasse. “Kui me seda taotlust tegime, siis olid hinnad ühed ja meie sattusime rõõmsalt täpselt sellesse kõige hullemasse koroonaaegsesse materjalipuudusesse eelmisel suvel ja sügisel. Tegelikult läks planeeritud eelarve üle mingi kaks ja pool korda ja lõpuks läks see maksumus päris kalliks,” rääkis ta.

Uus plats õnnistati sisse küladevahelise korvpalliturniiriga, kus osales neli meeskonda. Väljaku põrgatasid avatuks Aaspere ja Vainupea meeskond, Tribuntsovi eest veetav Kadrina Karud ning koduväljakueelisega Eisma tiim. Võitjatena lõpetasid turniiri Vainupea mehed. Samal ajal peetud noormeeste turniirilt lahkusid võitjatena külalised Sakust.

Eisma uus spordiplats avati tõsiste korvpallilahingutega.
Eisma uus spordiplats avati tõsiste korvpallilahingutega. Foto: Tiiu Pedaja
Märksõnad
Tagasi üles