R, 9.12.2022

Juhtkiri: tere, Baltoscandal!

Virumaa Teataja
Juhtkiri: tere, Baltoscandal!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Virumaa Teataja.
Virumaa Teataja. Foto: Meelis Meilbaum

Täna saab alguse järjekordne Baltoscandal, mis toob Rakveresse lisaks ässadele teatritegijatele publikut, külalisi Eestist ja välisriikidest. See on igati tore, et Baltoscandal ikka tuleb, ei väsi, vaid jätkab üllatamast. Rakveres ei ole ju kultuuriüritusi mitte alati kõige lihtsam korraldada. Kui ka tegusate inimeste peas sünnib idee, ei pruugi see meeldida kohalikele poliitikutele, raske on saada toetust, päris oma rahakotiga aga üht korralikku ettevõtmist eest vedada on võimatu.

Eks ole neidki, kes kahtlevad teatrifestivali vajalikkuses. On ju festivalitükid mõnikord sellised, mis vajavad süvenemist, kaasamõtlemist. Kus ei saa krõpsupaki taga naerda jalaga-tagumikku-naljade üle, vaid tuleb mugavustsoonist välja astuda ja, oh häda, korraks ehk isegi ebamugavust tunda. Kellele seda vaja?

Eks ole neidki, kes kahtlevad teatrifestivali vajalikkuses. On ju festivalitükid mõnikord sellised, mis vajavad süvenemist, kaasamõtlemist.

Meile kõigile! Eriti Rakverele, eriti rakverlastele ja läänevirulastele, sest teater teenib meie kõigi huve ega lase meil muutuda pisikesteks mutukateks siin ääremaal. Teater teenib alati laiema ringi huve. Kõige paremini lähevad rahvale alati peale lihtsa sisuga suvelavastused, aga see ei tähenda, et peaksimegi tootma ainult laiatarbekaupa. Kui ei ole kitsast ringi, sealhulgas festivaliteatrit, siis ei saa tekkida ka laiemat huvi. Kui luubi all vaadata, siis lai triip ju koosnebki väga peentest joontest.

Teatrifestival on ka hea viis tõmmata tähelepanu sellele, et vahel võiks ennast ka kultuuriliselt harida. Hea reklaami tõttu satuvad etendusi vaatama ka need inimesed, kes muidu teatris ei käi. Festivali raames on aga tore midagi uut kogeda ja kohtuda inimestega, arendada vestlusi ja jagada häid mõtteid, millest, kes teab, võib ühel hetkel kasvada välja midagi päris uut.

Head Baltoscandalit meile kõigile!

Märksõnad
Tagasi üles