R, 9.12.2022

Rakvere haigla seinu kaunistavad Harvi Varkki maalid

Christina Veinberg
, suvereporter
Rakvere haigla seinu kaunistavad Harvi Varkki maalid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakvere haiglas kaunistavad kohvikusse viivaid koridore Harvi Varkki maalid.
Rakvere haiglas kaunistavad kohvikusse viivaid koridore Harvi Varkki maalid. Foto: Marianne Loorents

Alates sellest nädalast ripuvad Rakvere haigla seintel Athena kunstikooli õpetaja metallikunstnik Harvi Varkki maalid, mida on nautima oodatud ka need, kes muidu haiglasse ei satu.

Athena kunstikooli juhataja Eliko Kajaku sõnul seob kooli Rakvere haiglaga pikem koostöö. Kunstikoolis õppivate laste tööd on juba seitse aastat vahelduva eduga Rakvere haiglas väljas olnud. "Paar näitust aastas teeme seal kindlasti," ütles Kajak.

Suvi on Kajaku sõnul selline aeg, kus värskeid õpilaste töid näitusele saatmiseks lihtsalt ei ole. Nii tekkiski mõte, et haigla seintel võiksid rippuda hoopis Harvi Varkki maalid. "Kuna meil on õpetajad ka siin loominguga tegelevad inimesed, kunstnikud, siis hetkel olid Harvi tööd sellises valmisolekus ja siis ma rääkisin Ainiga [Rakvere haigla juhatuse esimehe Ain Suurkaevuga] läbi ja ta oli väga rõõmus," kõneles Kajak.

Ain Suurkaevu sõnul on selline näitus haiglas igati tervitatav. "Haigla on justkui selline raviasutus, kuhu toovad negatiivsed sündmused, ja kui selle taustal midagi positiivset ka on vaadata ja mille üle mõelda ja aru pidada, siis see aitab raviprotsessile kindlasti kaasa," ütles Suurkaev. Lisaks sellele toetavad kaunid maalid tema sõnul hästi haigla kohviku interjööri.

Näitus on kõigile vaatamiseks väljas Rakvere haigla nullkorrusel ja kohvikus.

Märksõnad
Tagasi üles