R, 9.12.2022

Baltoscandal ⟩ Kuldajastu Põhjakeskuses

Kuldajastu Põhjakeskuses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kui teil Baltoscandali raames Rakvere Põhjakeskuses etenduva "Kuldajastu" ajal igav hakkab, siis püüdke välja mõelda, mida teiega tehakse ja milline võiks olla loo puänt. Ma luban, et see tuleb, aga see tuleb ära tunda. Kohalejõudmine võib saabuda alles koduteel. Veel hiljem saabub arusaam, et see, mis juhtus "Kuldajastus", juhtub teiega iga päev.

Selles lavastuses tehakse just teiega. Te muutute ise vaatamisväärsuseks, teid vahitakse suu ammuli. Teiega manipuleerivad giid (Riina Maidre) ja kaubanduskeskus (Põhjakeskus).

Kui teile enne etenduse algust öeldakse, et keskuses üldiselt tohib pildistada, aga H&M-is ja Rimi toiduosakonnas mitte, siis jätke see meelde. Võtke seda vihjena. Võibolla hakkab giid tantsima. Võibolla ostate midagi mittevajalikku.

Ärge unustage, et Riina Maidre on näitleja. Mitte kaubanduskeskuse palgal olev giid.

"Kuldajastu" on šveitslaste Igor Cardellini ja Tomas Gonzaleze loodud miraaž, mis on kohandatud meie oludesse ehk Põhjakeskusesse. Autorid ise on muide etendusel kohal.

"Me rändame läbi erinevate kihtide, kogeme, millist mõju nad meile avaldavad, ja näeme paljastumas meie postindustriaalse lääne ühiskonna korraldust," seisab lavastuse tutvustuses. "Erilise tähelepanu alla on võetud kohaliku ja globaalse suhe ning erinevad ajastu sõnumid, mis kantud neile seintele."

Olles kaubanduskeskuses, siis kes keda? Kas ma teen seal seda, mida mina tahan, või teeb kaubanduskeskus minuga seda, mida tema tahab?

"Kuldajastu" kestab pisut üle tunni. Minu maitse jaoks pisut kaua – poolel teel sain ma aru, kuhu me ilmselt välja jõuame. Nii et kui natuke igav hakkab, siis mõelge teiegi – kas olete autoritega samal teel?

Märksõnad
Tagasi üles