N, 2.02.2023

Rakvere linna rahvaasemik Andres Jaadla seljatas esimese astme kohtus riigikogu liikme Anti Poolametsa

Toomas Herm
, ajakirjanik
Rakvere linna rahvaasemik Andres Jaadla seljatas esimese astme kohtus riigikogu liikme Anti Poolametsa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Riigikogu liige Anti Poolamets läheb edasi teise astme kohtusse.
Riigikogu liige Anti Poolamets läheb edasi teise astme kohtusse. Foto: Eero Vabamägi

Riigikogu liige Anti Poolamets jäi esimese astme kohtus alla Rakvere linnavolikogu liikmele Andres Jaadlale. Viimane esitas Poolametsa vastu hagi, mille põhiliseks etteheiteks oli korruptsioonivastase süüteo alusel mõistetud ja nüüdseks kustunud karistuse avalikustamine. Kohus rahuldas Jaadla hagi täielikult ja Poolamets peab Rakvere linna rahvaasemikule maksma mittevaralise kahju hüvitist 3000 eurot, millele lisanduvad kohtukulud.

Anti Poolamets ütles, et esiteks oli kurioosne juba tõik, et nii palju avalikku huvi tekitanud kohtuvaidlus kuulutati kinniseks.

Siinjuures olgu öeldud, et kohtumenetluse kinniseks kuulutamise staatus ei anna õigust ka kohtuotsuse täielikuks avalikustamiseks.

"Esimese astme kohtus ikka tuleb praaki," sõnas Poolamets. Tema hinnangul mõjutab küll veel jõustumata kohtuotsus sõnavabadust ja paneb küsima, et kui inimese karistus kustub, kas siis sellest ei tohi pärast seda enam sõnagi rääkida. Poolamets tõi näite, et sellisel juhul võib pedofiilias süüdi mõistetud inimene minna vabalt tööle lasteaeda ja tema varasemast teost ei tohi keegi midagi teada ehk sõnagi rääkida, sest selle eest määratud karistus on kustunud.

Samuti viitas Poolamets asjaolule, et Jaadla on avaliku elu tegelane, kes on olnud kohalikus omavalitsuses ja pürginud sinna jätkuvalt. "Kui nii peaks jääma, on meil korruptantide looduskaitseala," sõnas Poolamets ja kinnitas, et kaebab kohtuotsuse kindlasti edasi ringkonnakohtusse. "Kõige suurem riive on sõnavabaduse suhtes," rõhutas Poolamets esimese astme kohtu otsust kommenteerides.

Andres Jaadla vihjas kohtuprotsessi kinnisele staatusele, mis ei võimalda otsust laiemalt kommenteerida. "Kohus on teinud õiglase otsuse," sõnas Jaadla. "See näitab, et demokraatia toimib ja isikut ei saa kontrollimatult laimata," lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles