Meistrivõistlustel võitis Kivioja kindlalt mõlemad distantsid

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaidi Kivioja võitis Harkus kõik, mis võimalik.
Kaidi Kivioja võitis Harkus kõik, mis võimalik. Foto: Triatloniliit

Esialgu Leedus toimuma pidanud võistlus toodi lõunanaabrite loobumise tõttu kiirkorras Eestisse üle ja võistlejate rõõmuks see siiski toimus.

Pühapäeval peeti Harku järve juures Balti ja Eesti meistrivõistlused triatloni supersprindis (0,375 + 10 + 2,5 km) ja olümpiadistantsil (1,5 + 40 + 10 km).

Hommikupoole oli kavas Balti meistrid selgitanud eliitklassi supersprindivõistlus. Naistest sai kindla võidu Rakvere triatleet Kaidi Kivioja, meestest oli eelmisel aastal maakonna parimaks sportlaseks valitud Kevin Vabaorg viies. Tüdrukute B-vanuseklassis võttis võidu lätlanna Beate Jansone, Eesti meistrivõistluste arvestuses võitis ja oli Baltimaade konkurentsis teine mitmekülgne, eri vastupidavusaladel edukalt osalev Etriin Etverk.

Õhtupoolikul võttis valdavalt sama seltskond ette olümpiadistantsi ja taas läks naiste võit Kiviojale. Võistlusjärgses intervjuus öelduna oli Kivioja sõnul võistluse kõige ootamatum olukord see, et ta tuli sellisel tasemel võistlusel esimest korda elus veest välja liidrina.

“Pidi pingutama küll, sest sellist üksi ees olukorda mul polegi olnud. Väga tore emotsioon oli. Rattasõidus oli esimesel poolel vastutuul ja pöördepunktis vaatasin, et grupp on päris ligidal,” muljetas Kivioja.

Neljas aasta järjest hõbemedaliomanik. Muidugi olid selle aasta alguses plaanid suured, soov oli see esikoht nii-öelda koju tuua.

Kevin Vabaorg, triatleet

Kevin Vabaorule sobis pikemal võistlusalal konkureerimine sprindist enam ja lõpptulemuseks oli teine koht. Mõlemal alal tuli ainsana eestlastest alla vanduda Johannes Sikule.

Vabaoru sõnul oli seekordne võistlusformaat, kus tuli päevas kaks korda vette hüpata ja triatlon läbida, ainulaadne. Vähemalt tema ei olevat sellist asja varem kogenud. Kuigi juuli alguses oli sportlast tabanud väike haigusepuhang, ei seganud see tavatasemel võistlemist.

“Neljas aasta järjest hõbemedaliomanik. Muidugi olid selle aasta alguses plaanid suured, soov oli see esikoht nii-öelda koju tuua, aga seekord olid kaardid Johannes Siku poolt ja tema võttis esikoha,” tõdes Vabaorg. Augusti alguses Tallinna triatlonile täispikka võistlusmaad läbima ei ole mehel kavas minna, sest pro-klassi ei ole kavas ja lihtsalt vanuseklassi parima tiitli nimel ei ole motivatsiooni pingutada, sest taastumine sellest võtab aega. Küll on kuninglik triatlonidistants kavas ette võtta septembrikuus Hollandis.

Lääne-Virumaa võistlejatest jõudsid olümpiadistantsil esikümnesse Eesti arvestuses Mart Suurkivi (6. koht) ja Marti Alt (9. koht).

Supersprindis leppis Robin Randoja noorte A-vanuseklassis neljanda kohaga, Cristo Virunurm lõpetas juunioridest poodiumi kolmandal astmel.