R, 24.03.2023

Grossi poe rajamine Pärnusse pandi seisma

BNS
Grossi poe rajamine Pärnusse pandi seisma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Linnavõim on veenunud, et toidukaupluse avamise järel muutub liiklus piirkonnas tihedamaks. Nii on linna üheks nõudmiseks see, et ettevõte rajaks tuleva poe juurde suurema parkla ja suurendaks liiklusohutust.
Linnavõim on veenunud, et toidukaupluse avamise järel muutub liiklus piirkonnas tihedamaks. Nii on linna üheks nõudmiseks see, et ettevõte rajaks tuleva poe juurde suurema parkla ja suurendaks liiklusohutust. Foto: Urmas Luik

OG Elektra tegevjuht Raigo Mõlder rääkis Pärnu Postimehele, et kaupluse rajamine Pärnusse Metsa tänavale praegu seisab, kuna Pärnu linnavalitsus on seadnud liiga karmid projekteerimistingimused.

Näiteks on Pärnu linnavalitsuse planeerimisosakonna kirjas esile toodud, et ehitusprojektis peab kajastuma juurdepääs toidukauplusele Metsa tänavalt, sest praegu on tegemist korterelamutevahelise vahetänavaga, mis on korrektselt valmis ehitamata: puudub jalakäijate tee ja sõidutee on lai, ilma äärekivideta. Kuna toidukaupluse avamine tõstab piirkonnas tuntavalt liikluse intensiivsust, tuleb ettevõttel rajada suurem parkla ja juurdepääs teenindavatele kaubaautodele.

Pärnu linnavalitsuse meedianõuniku Teet Roosaare väitel esitas OG Elektra veebruaris ehitusloa taotluse koos ehitusprojektiga. "Selles oli autodele poe ees parkimiseks ette nähtud ainult üks rivi," tõi ta näiteks ja lisas, et taotlus saadeti tagasi mitme märkusega.

Märksõnad
Tagasi üles