E, 26.09.2022

Valge toiduvärvina kasutatavat titaandioksiidi ei tohi enam toidu valmistamiseks kasutada

Merly Raudla
Valge toiduvärvina kasutatavat titaandioksiidi ei tohi enam toidu valmistamiseks kasutada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Titaandioksiidi oli lubatud kasutada valge toiduvärvina kalatoodetes ja pagaritoodetes ning maiustustes. Foto on illustratiivne.
Titaandioksiidi oli lubatud kasutada valge toiduvärvina kalatoodetes ja pagaritoodetes ning maiustustes. Foto on illustratiivne. Foto: Marko Saarm

Alates 8. augustist ei tohi Euroopa Komisjoni määruse järgi titaandioksiidi koostisosana toidu valmistamiseks kasutada.

Põllumajandus- ja toiduameti toiduosakonna juhtivspetsialisti Jaana Oona sõnul oli titaandioksiidi lubatud kasutada valge toiduvärvina kalatoodetes ja pagaritoodetes ning maiustustes. Tooteid, mis on valmistatud enne 7. augustit, võib müüa laovarude lõpuni, kuid Euroopa Liitu selliseid tooteid enam tuua ei tohi. "Näiteks võib kuni 7. augustini valmistatud kaunistusi, glasuure, vaapasid, täidiseid, maitsestatud vahukoort ja muud sellist, mille tootmisel on kasutatud titaanidioksiidi, müüa ka pärast 7. augustit, kuid alates 8. augustist pole neid lubatud kasutada tortide valmistamiseks," rääkis Oona.

Tarbijale võib müüa ka lisaaine segusid titaandioksiidiga kuni toodete laovaru lõpuni. Seega teatud perioodi võib tarbija veel osta ja kasutada titaandioksiidi sisaldavaid tooteid.

Amet on ettevõtteid titaandioksiidi keelustamisest teavitanud järelevalve käigus alates eelmisest aastast.

Eelmisel aastal jõudis Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) järeldusele, et ei saa välistada titaandioksiidi toksilist mõju raku geenidele või DNA-le. EFSA ei tuvastanud aga toidu lisaainena kasutatava titaandioksiidiga seotud vahetut terviseprobleemi ning seega lubati sujuv üleminek.

Lisaaine titaandioksiid on valge toiduvärv. Kui toit sisaldab titaandioksiidi, on toidu märgistusel koostisosade loetelus sõnad "toiduvärv titaandioksiid" või "toiduvärv E 171".

Märksõnad
Tagasi üles