E, 27.03.2023

Kiire kultuuriabi: toetame Ukraina sõjapõgenikke DakhaBrakha kontserdipiletitega

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Kiire kultuuriabi: toetame Ukraina sõjapõgenikke DakhaBrakha kontserdipiletitega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ukraina maailmamuusika tipp DakhaBrakha keskendub kõlale ja hingele.
Ukraina maailmamuusika tipp DakhaBrakha keskendub kõlale ja hingele. Foto: Eesti Pärimusmuusika keskus

Eesti pärimusmuusika keskus tegi üleskutse toetada Ukraina sõjapõgenikke kontserdipiletite ostmisel. See annaks põgenikele võimaluse võõras riigis omadega kohtuda, mis on vahel sama oluline kui peavari. Toetada saab neljapäeva keskööni.

27. augustil külastab Eestit maailmaturnee raames Ukraina maailmamuusika tipp DakhaBrakha. Kiievist pärit maailmamuusikakvartetile ainuomane helimaastik keskendub kõlale ja hingele ning on inspireeritud Ukrainas valitsevast etnilisest mitmekesisusest. DakhaBrakha (ДахаБраха) tähendab vanas ukraina keeles "anna/võta".

Et pakkuda Alexela kontserdimajas toimuvast kontserdist osasaamist ka neile Ukraina sõjapõgenikele, kel selleks endal võimalused puuduvad, kutsub Eesti pärimusmuusika keskus koostöös Kultuuripartnerluse SA-ga abistamissooviga inimesi üles põgenikele kontserdipileteid ostma. 

Toetuspileti saab soetada 30 euro eest ja toetuspiletite arv ei ole piiratud. Eesmärgiks on pärimusmuusikud seadnud toetajate abil vähemalt sajale põgenikule tasuta sissepääsu võimaldamise. 

Ukraina põgenikele pileti ostmiseks saab teha ülekande Kultuuripartnerluse SA kontole, mille numbri leiab Viljandi pärimusmuusika festivali Facebooki lehelt.

Toetusi oodatakse neljapäeva, 18. augusti keskööni. Piletid toimetatakse Ukraina põgenikele MTÜ Eesti Pagulasabi vahendusel.

Märksõnad
Tagasi üles