K, 5.10.2022

Neli Lahemaa ettevõtjat pälvis rahvusvahelise kestliku loodusturismi tunnustuse

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Neli Lahemaa ettevõtjat pälvis rahvusvahelise kestliku loodusturismi tunnustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Loodusturistid Lahemaa rahvuspargis Eru lahe vaatetornis.
Loodusturistid Lahemaa rahvuspargis Eru lahe vaatetornis. Foto: Aivar Ruukel

Euroopa Kaitsealade Liit on andnud Matsalu, Lahemaa ja Soomaa rahvuspargile kvaliteedimärgise, millega tunnustatakse piirkondade loodusturismi kestlikku arendamist. Hiljuti taotlesid kümme Eesti turismiettevõtjat endale edukalt kestliku turismi sertifikaadid. 

Rahvusvaheline komisjon otsustas juuli lõpus tunnustada kõiki Eesti turismiettevõtjaid, kes olid kestliku loodusturismi kvaliteedimärki taotlenud. Lahemaa piirkonnast pälvisid tunnustuse MTÜ Lahemaa Ökoturism, Metsamõisa Loodus OÜ (puhta vee teemapark ja Ubari loodustarkuse keskus), MTÜ Alutaguse Matkaklubi, MTÜ Lobimuuseum (Lobi Muuseum).

Tunnustati veel Kodade OÜ-d Matsalu piirkonnast ning OÜ-d Matka-Rebane, Kuusikaru OÜ-d, MTÜ-d Tipu Looduskool, OÜ-d Soomaa Puhkeküla ja OÜ-d Viis Aastaaega Soomaa piirkonnast.

"Ettevõtjate huvi ning tunnustus näitab, et looduskaitsealad toetavad kohalikku elu ning majandust samaaegselt väärtuste säilimisega. Meil on selle üle väga hea meel – kestlikku loodusturismi pakkudes aitavad kohalikud ettevõtjad tutvustada meie rahvusparkide loodusväärtusi nõnda, et meie ühine rikkus säilib ka tulevastele põlvedele," ütles keskkonnaameti peadirektori asetäitja Leelo Kukk. 

Euroopa Kaitsealade Liit on välja töötanud säästva turismi printsiibid, mille eesmärk on kvaliteetse ja jätkusuutliku turismi edendamine kaitsealadel ning nende lähipiirkondades. Liidult kvaliteedimärgi pälvinud sihtkohad ja ettevõtjad moodustavad üleeuroopalise kogukonna, mis aitab hoida turismi head kvaliteeti ning loob ühise võrgustiku vastutustundlike sihtkohtade, nende külastajate ja oma kaitsealast hoolivate elanike vahel.

Praeguseks on rahvusvahelise kestliku turismi sertifikaadi pälvinud 170 turismiettevõtjat peamiselt Lõuna-Euroopast. Eestis on selliseid ettevõtteid nüüd kümme, Lätis ja Leedus ei ole veel ükski ettevõtja kvaliteedimärki taotlenud.

Märksõnad
Tagasi üles