T, 30.05.2023

Kooliõpetaja kogub kehalise kasvatuse tundide tarbeks vanu jalgrattaid

Mart Rauba
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Jalgrattaga kehalise kasvatuse tundi minek pole just traditsiooniline valik, kuid täidab kahtlemata eesmärgi.
Jalgrattaga kehalise kasvatuse tundi minek pole just traditsiooniline valik, kuid täidab kahtlemata eesmärgi. Foto: Triinu Kunberg

Spordiklubi TriinuSpin juhil ja Vinni-Pajusti kehalise kasvatuse õpetajal Triinu Kunbergil tekkis huvitav idee. Sotsiaalmeedia vahendusel kutsub ta inimesi Virumaalt, aga ka mujalt Eestist, annetama vanu sõidukorras jalgrattaid, et need muudaks kehalise kasvatuse tunnid põnevamaks. 

Esmaspäeva hommikul Vinni vallaelanike Facebooki gruppi loodud postitusele tulid esimesed vastused kiiresti. Teisipäeva pärastlõunaks oli käes juba neli ratast ning lähipäevil peaks saabuma veel kuus. 

"Koolis käib palju õpilasi kaugematest piirkondadest ja seega on ratta kaasa võtmine keeruline. Osal lastel pole võimalust päris enda ratast üldse soetada. Paljudel meist on jäänud keldrisse või garaaži seisma vana ratas, mida keegi ei kasuta. Kogume need rattad kokku ja otsime neile uued rõõmsad kasutajad," seisab üleskutses. Oodatud rattad peaksid olema sõidukorras või vajama väiksemat hooldust.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles