R, 9.12.2022

Galerii ⟩ Muinastuli neelas rahvamassi silme all Keksutaja

Muinastuli neelas rahvamassi silme all Keksutaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

"Elulahe! Elulahe! On ju!" ei hoidnud keskealine prillidega meesterahvas laupäeva õhtul Vergi sadamas oma emotsioone tagasi, kui jälgis ühes teiste inimestega seda, kuidas tuleleegid ajahambast puretud paadi enda alla matsid.

Laupäeva hilisõhtul süüdati mitmel pool rannikul ja sadamates traditsioonilised muinastuled. Vergi sadamas mindi sel aastal teist teed ning lihtsa lõkke tegemise asemel otsustati tuleroaks anda sadamaalal seisnud väikelaev Keksutaja.

Võib öelda, et veesõiduki süütamine ja sellele järgnenud punkansambli Köömes ülesastumine meelitasid Verki pisema festivali jagu rahvast. Nii võis juba kella 21 ajal näha parkivate autode rida looklemas kitsukese Vergi tee servas.

Põhjus, miks tuleroaks otsustati anda just Keksutaja, seisnes selles, et ajahambast puretud väikelaeva pardal meeldis turnida lastel, kuid see ei olnud enam ohutu. Nüüd on sadamas tegutseva restorani Wirkes' perenaise Kelli Suigusaare sõnul plaanis Keksutaja vanale asukohale rajada laste mänguväljak, et sadama pisemad külalised saaksid ikkagi ronida ja meelt lahutada.

Märksõnad
Tagasi üles