Terviseamet: tervisetõendi puudumine ei takista kooli vastu võtmist

BNS
Copy
Lapse kooliteed ei tohi takistada tervisetõendi puudumine.
Lapse kooliteed ei tohi takistada tervisetõendi puudumine. Foto: Arvo Meeks

Terviseamet toonitab, et kuigi koolieelse tervisekontrolli tegemine on oluline ja vajalik, ei tohi see saada takistuseks lapse kooli vastu võtmisel.

Lapse koolieelset tervisekontrolli tehakse Eestis tavapäraselt perearstikeskuses ja pabertõendeid selle kohta enam ei väljastata. Kõik andmed lapse tervise kohta kantakse tervise infosüsteemi, millele on ligipääs kooliõdedel. Niisiis ei ole õige nõuda pabertõendit ka Ukraina põgenike lastelt ning selle puudumine ei tohi olla takistuseks lapse kooli vastuvõtmisel.

Koolidele on saadetud käitumisjuhis, mis peaks välistama olukorra, et laps jääb tervisetõendi puudumise tõttu kooli vastu võtmata.

Kui Ukraina sõjapõgenike lapsele on juba tehtud põgenikele suunatud üldine tervisekontroll, leiab kooliõde tervise infosüsteemist kogu vajaliku info ja peab seda arvestama tervisetõendina. Kui üldise tervisekontrolli andmetes esineb puudujääke, võib kooliõde teha lisatoiminguid, näiteks kaaluda, mõõta, kontrollida silmi ja küsida vanematelt andmeid immuniseerimiste kohta. Vajadusel suunab kooliõde lapse perearsti juurde ning on nendes toimingutes abiks, aidates perearsti leidmise ja külastusaja broneerimisega. Kooliõel on soovitatav lapse visiit perearstiga varem kokku leppida. Kui Ukraina lapsele ei ole tehtud üldist ega koolieelset tervisekontrolli, suunatakse õpilane perearsti juurde kontrolli samade põhimõtete järgi. Selline tervisekontroll tuleks teha kolme kuu jooksul.

Kui kooliõde suunab lapse perearsti juurde, lähtutakse uuringutel tervisekontrolli juhendist. Kui lapsel on juba püsiv elukoht sealses piirkonnas, võib perearst lapse oma nimistusse võtta.

Tagasi üles