L, 1.04.2023

Saksamaa ja Hispaania hävitajad teevad Eesti õhuruumis madallende

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saksamaa hävitajad teevad madallende.
Saksamaa hävitajad teevad madallende. Foto: Kaitseväe peastaap

28. augustist kuni 4. septembrini harjutavad Eesti õhuruumis, sealhulgas madallende tehes, Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa ja Hispaania õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon.

Madallennud toimuvad Ida-, Lõuna- ja Kesk-Eesti madallennualadel mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) esmaspäevast kolmapäevani kella 11–16. Neljapäeval ja reedel lennatakse ajavahemikul 19–00.30 ja pühapäeval 10.30–12. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimaluse korral püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude korraldamiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muu hulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennuharjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles